Genieten van genietende spelers De supporter aan het woord M1.INA.IAX Supporter: Cees Vervoorn Leeftijd: 47 jaar Woonplaats: Amsterdam Seizoenkaarthouder: Als geboren Hagenaar zijn mijn vaste bezoeken pas op gang geko men toen ik op mijn achttiende in Amsterdam ging studeren. Ik woonde in oost. In de Meer kochten wij op de wedstrijddag altijd kaartjes voor een thuiswedstrijd. We stonden altijd in vak P, weet ik nog. Een gouden tijd, met heel veel gezelligheid op de tribune en zeer veel deskundige supporters om ons heen. Toen Ajax in de ArenA ging spelen heb ik een sei zoenkaart gekocht. Deze heb ik in 2002 echter wegens drukte (ik werkte aan de andere kant van het land) weer opgezegd omdat ik nauwe lijks een wedstrijd kon bijwonen. Gelukkig heb ik, nu ik weer in Amsterdam werk, weer de kans om elke wedstrijd te zien. AJAXKJCK Drf Met wie kijk je naarAjax-wedstrijden? 'Vroeger met mijn vrienden. Tegenwoordig altijd met mijn zoon Mats (13), zelf een fana tiek fan van Ajax en een goede hockeyer.' Mooiste Ajax-moment: 'Ik heb eigenlijk niet één speciaal mooiste moment. Er zijn namelijk heel veel momenten uit het verre en minder verre verleden die ik fantastisch vind. Vanzelfsprekend de Europa Cupoverwinningen, maar ik geniet ook van de momenten dat schitterend voetbal wordt gespeeld en dat je ziet dat alle spelers daarvan genieten.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Het doelpunt van Cruijff tegen Haarlem na zijn terugkeer bij Ajax. Wij zaten pal achter de goal en konden alles van zeer dichtbij bekijken.' Favoriete Ajax-speier op dit moment: Klaas Jan Huntelaar: zijn inzet, zijn fanatisme en het feit dat hij altijd op de goal gericht is.' FOTO: MARK SASSEN Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Bij mij heeft Jari Litmanen een bijzonder plekje. De wijze waarop hij het voetballen invulde en zijn enorme gedrevenheid. Daar kunnen veel spelers en sporters een voorbeeld aan nemen.' Favoriete club naast Ajax? 'Ik volg nog altijd de uitslagen van HVV in de krant. Wij woonden in Den Haag vlak bij deze club en veel vriendjes van mijn mid delbare school speelden er. Leuk om te zien is dat zonen van mijn vrienden nu in het eerste van HVV spelen.' Ajax is voor mij... 'Genieten!' Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax-media komen de supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering vertelt Cees Vervoorn, oud-topzwem mer en onder meer directeur van de Amsterdamse Academie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO), wat Ajax voor hem betekent. Eerst bezochte wedstrijd: 'Dat moet ergens begin jaren zeventig zijn geweest, bij een thuiswedstrijd tegen ADO. Ik zat nog op de lagere school en mocht toen mee met de grote jongens van het zwem men. Samen in de auto naar Amsterdam, een enorme belevenis. De uitslag weet ik niet eens meer. Wel dat de Meer helemaal vol zat en dat ik ademloos naar Cruijff heb zitten kijken.' Fan van Ajax sinds: 'Ik kan me de tijd dat ik geen fan van Ajax was, niet herinneren. Al op de lagere school, vanaf de eerste klas, voetbalden wij op aller lei veldjes in Den Haag en op het grote kruis punt vlak bij ons huis. Dit laatste was paal tjesvoetbal waarbij je bij de tegenstanders een baksteen moest omschieten. Altijd was ik een van de spelers van Ajax; de anderen wisten dit zodat het geen aanleiding meer gaf tot discussies. Later, toen ik erg veel ging zwem men schoot het voetballen er steeds meer bij in, maar ben ik fan van Ajax gebleven.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32