Dinamo Zagreb SFI FCTIF.S 1 Georg Koch - 2 Marijan Buljat 3 Hrvoje Cale 4 Dario Jertec 5 Vedran Corluka 11 Josip Tadic 12 Filip Loncaric 13 Mathias Chago 14 Mihael Mikic 15 Carlos 26 Dino Drpic 30 Davor Vugrinec 6 Nikola Pokrivac 7 Etto 8 Ante Tomic u9 Bosko Balaban r-10 Luka Modric 17 Marijo Mandzukic 18 Sammir 19 Franck Manga Guela 20 Ognjen Vukojevic 21 Ivica Vrdoljak 23 Gordon Schildenfeld 25 Tomislav Sokota AJAX KJ CX Orr 33 nogometni klub dinamo zagreb 2007 - 2008 Aanvoerder Luka Modric Tomo Sokota was er, net als overigens Mihael Mikic, twaalf jaar geleden ook al bij in een wedstrijd tegen Ajax. De dertigjarige aanvaller, die tussentijds bij Benfica en FC Porto speelde, viel in het thuisduel tussen Croatia Zagreb (zoals Dinamo destijds heette) en Ajax in de groepsfase van de Champions League elf minuten voor tijd in. Het duel op 16 september 1998 eindigde in 0-0. Spits Ognjen Vukojevic heeft, net als Bosko Balaban, Belgische erva ringen opgedaan. Hij speelde bij Lierse SK. Langer dan een halfjaar verbleef hij daar echter niet. In januari 2006 keerde hij terug. Deze Duitse doelman kent de Nederlandse competitie nog wel. Georg Koch speelde ooit voor PSV. Na zijn voetbalavontuur in Eindhoven ging hij afgelopen zomer via Bayer Leverkusen naar Dinamo Zagreb. Eén van de drie Brazilianen die Dinamo Zagreb rijk is, luistert naar welluidende namen Jorge Sammir Cruz Campos. Sammir is 20 jaar jong en kwam in januari van dit jaar over van Paulista Futebol Clube. In de heenwedstrijd tegen Ajax kon hij kort na rust scoren, maar hij benutte de kans niet. Bosko Balaban werd twee jaar achtereen topscorer van Kroatië en achtte toen de tijd rijp voor een transfer naar West-Europa. Aston Villa werd zijn nieuwe club, waar hij ook wist te scoren, maar de Engelse club verhuurde hem terug aan Dinamo Zagreb. Club Brugge trok hem aan en beleefde veel plezier aan de gemakkelijk scorende Kroaat. Hoewel hij tot 2008 onder contract stond bij de Belgen, strikte zijn oude liefde Dinamo Zagreb hem opnieuw. is pas 22 jaar en kwam zes jaar geleden al bij Dinamo. Dit seizoen schoot hij in de voorrondes van de UEFA Champions League als vaste penaltynemer twee keer raak vanaf elf meter. In de Kroatische competitie pakt hij ook regelmatig zijn doelpuntjes mee.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 31