Doelsaldo geeft koppositie extra glans I 'We hebben bij vlagen goed gespeeld9 TFRUGRI IK EREDIVISIE IHf V Ajax - VW-Venlo 6-1 (4-1) Henk ten Cate AJAXKJCK Ürr 29 Klaas Jan Huntelaar feliciteert Albert Luque met zijn doelpunt. De Spanjaard boog een 0-1 -achterstand om in een 2-1 -voorsprong. Na optredens in Almelo, Zagreb, Alkmaar en Werkendam keerden de Ajacieden zon dag weer terug in de Amsterdam ArenA. Het thuisoptreden tegen VW-Venlo werd tot een glansrijk einde gebracht: 6-1 De middag die uiteindelijk feestelijk ein digde, begon met een kleine tegenvaller. Karim Soltani opende verrassend de score voor de gasten uit Limburg. De aanvaller profiteerde (0-1) van een com municatiefout tussen John Heitinga en Maarten Stekelenburg. De goalie liep 'los' tegen zijn verdediger, maar verkeek zich op de instormende Soltani. Verdere averij liepen de Amsterdammers niet op. Sterker nog: met de zes treffers die de Ajacieden op het tegendoelpunt lieten volgen realiseerde de thuisploeg een prima uitslag. Uiteindelijk droegen (bijna) alle aanval lende pionnen bij de thuisploeg met een treffer bij aan de feestvreugde. Albert Luque bracht hoogstpersoonlijk de om mekeer in de wedstrijd. In een tijdbestek van drie minuten schoot de Spanjaard tweemaal raak. Eenmaal profiteerde de aanvaller van fraai voorwerk van uit blinker Gabri, bij zijn tweede goal werd Luque geholpen door een blunder van keeper Kevin Begois. Na twintig minuten had Luque de achterstand omgebogen in een 2-1 voorsprong. Luque besloot de middag desondanks als pechvogel. Hij liep een verrekking in de lies op tijdens het maken van zijn tweede doelpunt. Voor rust bouwden Hedwiges Maduro en de inmiddels voor Luque ingeval len Dennis Rommedahl de voordelige marge uit naar 4-1. Luis Suarez zou de middag uiteindelijk besluiten zonder treffer. Maar zijn voorbereiding op de treffer van Rommedahl vertelde alles over de waarde die de Uruguyaan voor zijn ploeg had. Suarez leverde ook het voorwerk bij de treffer van invaller Laurent Delorge. Dat de Zuid-Amerikaan zelf niet scoorde, was simpelweg pech, De alerte Delorge bekroonde de oogstrelende acties van zijn ploegmaat alsnog met een treffer. De Belgische middenvelder kon met een doelpunt en een assist zelf ook al terug kijken op een geslaagd optreden. Lang VVV-VENLO Zondag 30 september 2007 Amsterdam ArenA - 49.126 Scheidsrechter: Tom van Sichem Scoreverloop: 4. Karim Soltani 0-116. Albert Luque 1 -1 19. Albert Luque 2-127. Hedwiges Maduro 3-1 32. Dennis Rommedahl 4-177. Laurent Delorge 5-1 89. Klaas Jan Huntelaar 6-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Gregory van der Wiel, John Heitinga, Jurgen Colin; Gabri (67. Laurent Delorge), Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson; Luis Suarez (78. Robbert Schilder), Klaas Jan Huntelaar Albert Luque (22. Dennis Rommedahl) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Jan Vertonghen, Mitchell Donald, Ismael Urzaiz VW-Venlo: Kevin Begois; Mike Mampuya (34. Michael Timisela), Adil Auassar (46. Siebe Blondelle), Niels Fleuren, Ekrem Kahya; Ken Leemans, Leon Kantelberg, Edwin Linssen Karim Soltani (69. Rachid Ofrany), Paul Jans, Nordin Amrabat Coach: André Wetzel Niet ingezet: Danny Wintjens, Peter Reekers, Robin Janssen, Jason Oost vertoefde Delorge, net als veel ploegge noten, in de ziekenboeg. Tegen VW-Venlo maakte hij een geslaagde rentree. In de voorlaatste speelminuut werkte Klaas Jan Huntelaar de voorzet van Delorge voorbij Begois. De treffer was het slotakkoord van een geslaagde middag. 'Na de 4-1 verdiende een aantal aanval len een doelpunt. Uiteindelijk kwamen er toch twee treffers bij. De invalbeurt van Delorge doet me in elk geval veel deugd,' aldus Henk ten Cate. Met de ruime zege bewezen de fitte Ajacieden in elk geval klaar te zijn voor de krachtmeting in de UEFA Cup met Dinamo Zagreb. In de Amsterdam ArenA verdedigt het elftal vandaag de kleine overwinning die het twee weken terug in Kroatië realiseerde. De stand op de rang lijst van de Eredivisie voorziet Ajax van een extra dosis zelfvertrouwen. De ploeg van trainer Henk ten Cate is koploper en profiteerde van de misstappen die PSV en AZ in het weekeinde maakten. De 24 doelpunten die de Amsterdammers in de eerste zes duels maakten, geven het koploperschap extra glans. Luis Suarez met de mascotte van de wedstrijd, Steven Bergwijn van Ajax E1 Albert Luque werd uitgeroepen tot de Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door BDO.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27