HLSTORIF Slachtoffers CHAMPIONS LEAGUE, GROEP A Croatia Zagreb - Ajax 0-0 Ajax - Croatia Zagreb 0-1 ®A|AXKJCK DFF 21 Twee maanden later, het was de groepsfase van de Champions League, kwam de re turn, Olsen had zijn ploeg op vijf posities veranderd. Tom Sier nam de plaats van Ole Tobiasen over, Kofi Mensah die van Sunday Oliseh, Ronald de Boer speelde in plaats van Litmanen, Wamberto voor Babangida en Brutil Hosé mocht in de spits opereren en niet McCarthy. Het baatte niet. Ajax had weliswaar het overle ven van de groepsfase nog in eigen hand, maar er lukte die avond weinig. Ajax zette Zagreb onder grote druk, scoorde zelfs via Wamberto, maar volgens de scheidsrechter had Hosé vlak daarvoor een overtreding begaan. Daardoor was de ruststand 0-0, te weinig om Europees te overwinteren. In de tweede helft zou het moeten gebeuren; de Kroaten hadden immers nog niets laten zien. Het draaide echter uit op een deceptie. Croatia Zagreb benutte de eerste kans die het kreeg, 0-1. De kans dat Ajax doormocht in het toernooi, daalde tot een zeer laag percentage. En toen er veer tien dagen later met 3-0 werd verloren van FC Porto, moest trainer Morten Olsen zijn baan opzeggen. Het Europese avontuur had veel slachtoffers gemaakt. Dani doet zijn best een tackle van Prosinecki te ontwijken in de uitwedstrijd tegen Croatia Zagreb. 16 september 1998 Maksimir, Zagreb Croatia Zagreb: Ladic; Cvitanovic, Jelicic (79. Sokota), Juric, Maric, Mujcin, Prosinecki, Rukavina (57. Saric), Simic, Tokic, Viduka (68. Mikic) Ajax: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Litmanen, Dani (63. Ronald de Boer), Witschge; Babangida (77. Kinkladze), McCarthy, Hoekstra (71Gronkjaer). 25 november 1998 Amsterdam ArenA Scoreverloop: 68. Simic 0-1 Ajax: Van der Sar; Sier (42. Melchiot), Blind, Mensah, Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani, Witschge; Wamberto (72. Babangida), Hosé (64. McCarthy), Hoekstra Croatia Zagreb: Ladic; Saric (54. Simic), Biscan, Cvitanovic, Jelicic, Juric, Krznar, Maric, Rukavina (80. Sabic), Simic, Tokic. Het verhaal van de eerste wedstrijd tegen Croatia Zagreb was de terugkeer van Frank en Ronald de Boer in de groep.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 19