Balaban en Modric Oppassen geblazen voor: PFTFfiFIMSTANDFR Balaban 16 AJAX KICK OFF Bosko Balaban en Luka Modric zijn twee gevaarlijke spelers aan de kant van Dinamo Zagreb. Spelbepaler en aanvoerder Modric verdeelt niet alleen het spel, met zijn afstandschoten is hij eveneens zeer gevaarlijk. Balaban staat bekend als een killer in de zestien. tekst Arnout Verzijl Het is geen geheim dat de naam Modric op vele scoutinglijstjes staat. De onlangs 22 jaar geworden middenvelder werd al in verband gebracht met Bayern München en Manchester United. De Kroatische sportsite Jutarnji voegde daar begin deze zomer ook de naam Ajax aan toe. Modric zou eventueel als opvolger van Sneijder gezien worden. Hoe het ook zij, feit is dat Ajax vanavond tegenover Modric staat. In de heenwedstrijd slaagde de kleine baldribbe laar er amper in te overtuigen. Wel liet hij zien over een goed afstandsschot te beschikken. Aan de bal is Modric sterk, zonder bal gaat er minder dreiging van hem uit. Maar dat kwam ook door de scherpe dekking van de Ajacieden in Zagreb. Modric maakte op 1 maart 2006 zijn debuut in de nationale ploeg van Kroatië, in het duel met Argentinië. Daarvoor maakte hij al furore als jeugdinternational. Op het WK 2006 in Duitsland moest hij zich nog behelpen met twee invalbeurten, tegen Australië en Japan. Inmiddels is hij ook in de nationale ploeg niet meer weg te denken. Bosko Balaban maakte deze zomer de over stap van Club Brugge naar Dinamo Zagreb. De aanvaller, die 3,5 jaar lang in de Belgische stad speelde, tekende een contract voor drie seizoenen bij de club waar hij ooit doorbrak. Bij Club Brugge zullen ze hun populaire aan valler niet snel vergeten. In zijn eerste twee seizoenen maakte hij 24 goals én produceerde hij de beslissende treffer in de voorronde van de Champions League tegen het Noorse Valerengen. Vlak voor het WK verlengde hij zijn contract in Brugge tot 2008. Maar zo lang bleef hij niet in België. Afgelopen zomer toonden diverse clubs interesse in de mak kelijk scorende spits. Hij koos ervoor terug te keren bij de club die hem zo dierbaar is. Balaban scoorde 58 keer in 115 wedstrijden voor Club Brugge. Balaban werd geboren op 15 oktober 1978 in Rijeka. Hij brak in 2000 door bij Dinamo Zagreb, waar hij twee seizoenen zou spelen. Bosko Balaban kwam er in het treffen met Ajax in Zagreb niet aan te pas. Op vele scoutinglijstjes: Luka Modric. Onderbroken door een seizoen bij Aston Villa, dat hem al na een jaar had weggekocht uit Zagreb. In Birmingham flopte hij. Villa ver huurde hem aan Dinamo Zagreb. Ondanks een goed seizoen daar, besloten de Engelsen zijn contract in december 2003 te ontbinden. Begin 2004 stond Club Brugge op de stoep. In België blies hij zijn carrière nieuw leven in. Balaban is 32-voudig international van zijn land.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15