Dennis Rommedahl DFNMLS ROMMFDAHI Rommedahl wil naar EK 19 AJAX KI O F OFF 13 Ook bij PSV staat alles natuurlijk gewoon in het teken van winnen en presteren. Ook daar krijg je kritiek, alleen op een andere manier en op een andere toon. Je kunt dingen op verschillende manieren zeggen en er toch exact hetzelfde mee bedoelen. Hier in Amsterdam is de mentaliteit iets harder, mensen zeggen sneller waar het op staat dan ze in Brabant doen. Maar de boodschap die ze willen overbrengen is uiteindelijk de zelfde. Het gaat erom dat je die boodschap begrijpt.' Dat is ook wat hij jongere collega's soms voorhoudt. Luister naar kritiek en probeer er je voordeel mee te doen. 'Als je als jongere speler een keer op je flikker krijgt van de trainer, kan het moeilijk zijn om daarmee om te gaan. Ik probeer dat voor ze in perspectief te plaatsen, ook omdat ik vroeger als klein ventje zelf altijd al een grote bek had. Ik weet hoe dat over kan komen.' Bij Ajax hoopt hij weer te kunnen strijden om nationale en interna tionale prijzen, iets wat er bij Charlton nooit inzat. De uitschake ling door Slavia Praag in de derde voorronde van de Champions League voelde ook voor hem een dreun in het gezicht, maar de blauwe plekken zijn inmiddels weggetrokken. 'Daar hoeven we niet eens meer over te praten,' klinkt het zuchtend. 'Natuurlijk was de Champions League een van mijn grote doelen toen ik terug naar Nederland kwam, maar dat moet dan volgend jaar maar gebeuren. De drang om kampioen te worden, is nu alleen maar groter geworden. Dan omzeil je dit soort valkuilen al bij voorbaat.' In het Maksimir Stadion maakten Rommedahl cum suis twee weken terug een succesvolle start in het alternatieve Europese toernooi, met als inzet de UEFA Cup. Op aangeven van Klaas Jan Huntelaar maakte de kleine Deen de enige treffer in de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb, op een avond die van Ajax-zijde werd gekenmerkt door zakelijkheid en controle. 'Volwassen,' noemt de doelpuntenmaker het. Hij beseft dat er in eigen huis meer van zijn ploeg zal worden verlangd. 'De mensen willen dat je doorgaat naar de groepsfase, maar tegelijk moet je ook mooi voetballen. Dat is natuurlijk een nobel streven, typisch Nederlands ook en een gevolg van wat Ajax in het verleden zelf heeft gepresteerd. Maar het is steeds moeilijker om zo dominant te voetbal len, al wil lang niet iedereen dat inzien. Het is tijd om wat realisti scher te worden, ook voor al die analytici die ik bezig zie op televisie. Vroeger had je als Ajax misschien twintig wedstrijden per seizoen die je makkelijk won. Maar tegenwoordig zijn dat er misschien nog maar vijf of zes.' Behalve gloriëren bij zijn nieuwe werkgever heeft Dennis Rommedahl zich nog een voornaam doel gesteld: met het nationale elftal wil hij zich plaatsen voor het EK van komende zomer in Zwitserland en Oostenrijk. De route naar de Alpenlanden is niet eenvoudig voor de equipe van bondscoach en oud- Ajax-trainer Morten Olsen, die slechts vierde staat in kwalificatiegroep F, achter Zweden, Spanje en Noord-lerland. De Denen raakten mede achterop door toedoen van een eigen supporter, die tijdens de thuis wedstrijd tegen Zweden het veld betrad en scheids rechter Fandel aanvloog. 'Hij had net een strafschop toegekend en een van onze verdedigers rood gegeven na een aanslag op Markus Rosenberg. Daar was die fan het niet helemaal mee eens,' aldus Rommedahl, die door Olsen zelfs al als rechtsback werd ingezet. Puntenaftrek bleef achterwege, maar het incident te gen Zweden betekende wel een mentale deuk voor de ploeg die zich van een 0-3 achterstand had terugge- knokt tot 3-3. De UEFA wees Zweden aan als winnaar van het gestaakte duel en Denemarken moest twee thuisduels buiten de hoofdstad Kopenhagen afwerken. Dat hoeft de komende periode niet eens een nadeel te blijken, zegt Rommedahl hoopvol. 'Eerst was er sprake van dat we helemaal naar Hamburg moesten uitwij ken. Maar nu mogen we in Arhus spelen, waar het stadion veel kleiner is, maar de grasmat veel beter.' De eerstvolgende confrontatie met de Spanjaarden (in Arhus) wordt cruciaal. Winnen de Denen en krijgen ook het uitduel met Noord-lerland en thuiswedstrijden tegen Letland en IJsland de gewenste uitkomst, dan kunnen de tickets worden geboekt. De Deen maakt het belangrijke uitdoelpunt tegen Dinamo Zagreb. Volledige naam Dennis Rommedahl Geboren 22-07-1978 Geboorteplaats Kopenhagen (Denemarken) Gecontracteerd 01-07-2007 Contract tot 30-06-2010 Positie Aanval Vorige clubs Lyngby FC, PSV, Charlton Athletic Debuut Ajax 11-08-2007, Ajax - PSV (1-0) Interlands 70 Wedstrijden/doelpunten Ajax W Competitie 5 Beker 1 Voorronde CL 2 UEFA Cup 1 Johan Cruijff Schaal 1 Dennis Rommedahl in actie voor Denemarken tegen Spanje in een EK-kwa- lificatieduel. FOTO: PR0SH0TS/ACTI0N IMAGES Totaal 10 Bijgewerkt t/m 26-09-2007

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12