Ajax investeert in Stichting Axios Win. een gesigneerd Ajax-shirt! PII77FI HF AFTRAP Ajax sinds 2 september (Ajax - FC Groningen 2-2) Vandaag 37 jaar geleden AJAX KJCK Drr 9 De samenwerking tussen AFC Ajax en Axios is met drie jaar verlengd. Ajax zal in totaal 450 duizend euro investeren in de stichting die geweld van Ajax-supporters wil voorkomen en verminderen. Stichting Axios bestaat in de huidige vorm sinds 1996 en komt voort uit een project van de Gemeente Amsterdam en Ajax. Door middel van preventief sociaal beleid wil de stichting vandalisme van Ajax-supporters voorkomen en verminderen. 'Ajax voelt zich verantwoordelijk voor al zijn supporters,' zegt algemeen directeur Maarten Fontein over de verlengde overeenkomst met Axios. 'Daarom willen wij als club steun geven aan de acti viteiten van Axios om problemen met risico groepen te voorkomen dan wel op te lossen.' Axios staat via twee werknemers dagelijks in contact met de risicogroep van de Ajax- I—IB Ajax-directeuren Jeroen Slop en Maarten Fontein toosten met Axios-directeur André van Ollefen (links) en Axios-voorzitter Jan de Koning (rechts). FOTO: WWW.AJAX.NL supporters. De stichting probeert op diverse manieren problemen met deze groep op te lossen. Axios organiseert bijvoorbeeld sport wedstrijden, regelt vervoer naar wedstrijden van Ajax, is betrokken bij activiteiten in het Supportershome en begeleidt supporters met een stadionverbod. Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel WV-Venlo, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost HORIZONTAAL 1 Oud-Ajacied die tegenwoordig bij Haarlem speelt - 6 Karei, voormalige teamleider van het Nederlands Elftal - 8 Samen met Ajax koploper - 9 UEFA Cupwinnaar uit Moskou in 2005 - 10 Britse spits die in 2005 overstapte van Willem II naar Sheffield Wednesday -12 Voorganger van André Wetzel als coach bij WV -13 Belgische doelman van WV -16 Haagse aanvaller bij VW -18 Leidde FC Utrecht deze eeuw twee maal naar deAmstel Cup -19 Nationaliteit van André Bergdplmo - 20 Ontslagen bondsvoorzitter van WK- gangerïogo - 21 Ferenc, Hongaarse topscorer op olympisch voetbaltoernooi van 1964 - 22 Oud-Ajacied bij WV - 24 Rugnummer van Leonardo - 26 Franse club die in 1998 voor de eerste maal landskampioen werd - 28 Chris, Engelse middenvelder die begin jaren negentig in Marseille actief was - 30 Voorvoegsel van Ajax - 32 Vorig jaar clubtopscorer bij VW - 33 Italiaan die in 2003 werd gepresenteerd als nieuwe trainer van Spartak Moskou VERTICAAL 2 Oud-trainer van WV, tegenwoordig actief bij Ajax - 3 Racing Club - 4 Nam met Cruijff de strafschop in tweeën - 5 Veteraan bij Heracles Almelo - 6 Debuteerde dit jaar tegen FC Groningen bij Ajax - 7 Bijnaam speler van Willem II of Ajax -11 Oud-Ajacied, nu middenvelder bij VW -13 Stapte afgelopen zomer over van Vitesse naar VW -14 Oud-trainer van WV, nu assistent bij Ajax -15 Coach van VW -17 Hier won Ajax vorige week -18 Oud-speler van AC Milan, die zijn loopbaan begon bij Dinamo Zagreb - 23 Is de bal van gemaakt - 25 Fédération Internationale de Football Association - 27 Uruguayaan die met Inter en Borussia Dortmund de UEFA Cup won - 29 Garagehouder uit Belgische serie FC De Kampioenen - 30 Associazione Calcio - 31 Champions League Zondag 2 september Ajax speelt in eigen huis gelijk tegen FC Groningen. Luis Suarez en Klaas Jan Huntelaar scoren. Marcus Berg, de vervanger van Suarez bij Groningen, scoort twee keer. Voor stadion speaker Floris Thoolen is het de vierhonderdste of ficiële thuiswedstrijd. Maandag 3 september Jong Ajax verliest met 3-1 bij Jong PSV. Woensdag 5 sep tember Ajax maakt bekend dat alle seizoenkaarthou ders gratis naar binnen mogen bij het UEFA Cupduel Ajax - Dinamo Zagreb op 4 oktober. Zaterdag 8 september Met John Heitinga in de basis verslaat Nederland Bulgarije met 2-0. Maandag 10 sep tember John Heitinga meldt zich wegens privé-om- standigheden af bij Oranje. Jong Ajax verliest zijn tweede duel in de Beloftenbeker. Het wordt 2-1 voor FC Omniworld. Woensdag 13 september Oranje verslaat ook Albanië. Urby Emanuelson geeft de voor zet op Van Nistelrooy voor de enige goal. Zaterdag 15 september Ajax wint ternauwernood bij Heracles. Maarten Stekelenburg stopt een strafschop en Klaas Jan Huntelaar scoort met een schoonheid van een omhaal. Maandag 17 september Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Ronald Plasterk en zijn staatssecretaris Marja van Bijsterveldt brengen een werkbezoek aan de studiebegeleiding op de Toekomst. Dinsdag 18 september Jong Ajax ver speelt een voorsprong tegen AD0 Den Haag en speelt gelijk op de Toekomst. Siem de Jong hoort tijdens de wedstrijd dat hij met de A-selectie mee mag naar Zagreb. Donderdag 20 september Een dapper strij dend Ajax wint met 1 -0 van Dinamo Zagreb. Dennis Rommedahl scoort en Gregory van der Wiel maakt zijn Europese debuut. Zondag 23 september Ajax wint opnieuw een lastige uitwedstrijd. De Amsterdammers winnen in Alkmaar met 3-2 van AZ. Woensdag 26 september Ajax speelt in de KNVB Beker tegen Kozakken Boys. Erik Heijblok verdedigt het doel en Ismael Urzaiz heeft eveneens een basisplek. Pas in de verlenging valt de beslissing in Ajax' voordeel (2-1). 30 september 1970 In de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup 1 ontmoette Ajax in het Olympisch Stadion 17 Nendori Tirana uit Albanië. In de Albanese heenwedstrijd bleef Ajax steken op 2-2, maar in het eerste duel voor eigen publiek brachten doelpunten van Piet Keizer (foto) in de achtste minuut en Sjaak Swart (70ste minuut) Ajax de winst. De Amsterdammers gingen door naar de volgende ronde en na achtereenvolgens FC Basel, Celtic en Atletico Madrid te hebben verslagen, moest in de finaie ook Panathinaikos eraan geloven. De eerste grote Europese hoofdprijs was een feit. En al het suc ces van dat seizoen, begon die 30ste september in het Olympisch Stadion.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 8