Oranje doet goede zaken ons trots bezit QEAE BAE Op heel veel velden en heel veel momenten vanaf juli 2006 Jaap Stam zet zich met ziel en zalig heid in voor de roodwitte schare die Ajax heet AJAX KJ O X Drr tekstChris Willemsen een echte ajacied zou hij nooit worden kon hij nooit worden want zijn beste jaren passé een veel te vette portemonnee en de hoogste horde hij wortelde bij psv bovendien een hoofd van graniet de metalen torso beschilderd grimmig haast verwilderd technisch verre van bekwaam al is hij dan een grote naam dat maakt hem nog geen ajacied maar wie hem ziet bewegen bijten vlammen vonken zweten het gras op willen vreten diepe voren slaan in de aarde alles voor de zege willen doen zal het moeten toegeven wat is hij nog van waarde wat is hij nog een strijder een dappere fier en koen 8 Het Nederlands elftal heeft de belangrijke EK- kwalificatiewedstrijden tegen Bulgarije (2-0) en Albanië (0-1) gewonnen. Wesley Sneijder en Ruud van Nistelrooy maakten in de Amsterdam ArenA de doel punten tegen Bulgarije voor het elftal van Marco van Basten. Met John Heitinga als enige Ajacied in de basis, nam Oranje vanaf de eerste minuut het initiatief. Wesley Sneijder liet halver wege de eerste helft zien dat de Amsterdam ArenA hem nog altijd inspireert. De naar Real Madrid getransfereerde middenvelder zorgde met een vrije trap vanaf de linkerkant voor de 1-0. In de tweede helft maakte Van Nistelrooy de 2-0. Op aangeven van Ryan Babel schoot de ploeggenoot van Sneijder van afstand raak. Bulgarije probeerde in Amsterdam wel op zoek te gaan naar een tegentreffer, maar als de Oost-Europeanen al gevaarlijk werden, dan stond Edwin van der Sar op de goede plek. Zweden - Denemarken Zweden en Denemarken troffen elkaar deze ronde ook in het kader van de EK-kwalificatie. De strijd tussen Ajacieden Kennedy Bakircioglu en Dennis Rommedahl eindigde in 0-0. Albanië - Nederland Oranje won vier dagen later van Albanië met 0-1. Op aangeven van Urby Emanuelson maakte Ruud van Nistelrooy in blessuretijd de winnende treffer voor Oranje. Emanuelson was in Tirana de enige Ajacied die in actie kwam voor de formatie van bondscoach Marco van Basten. De vleugelverdediger viel in de 65ste minuut in voor Wilfred Bouma en gaf een klein halfuur later de voorzet waaruit Van Nistelrooy de 0-1 maakte. John Heitinga, tegen Bulgarije nog basisspeler, moest zich vanwege privé-omstandigheden afmelden voor de wedstrijd. Keeper Maarten Stekelenburg moest genoegen nemen met een rol op de reservebank. Nederland is dankzij de zege dicht bij kwa lificatie voor het EK 2008. Net als koploper Roemenië heeft Oranje twintig punten uit acht wedstrijden. Bulgarije staat derde met achttien punten uit negen duels. De beste twee ploegen gaan door. Rode Duivels In poule A gaf België tegen Kazakstan een 0-2 voorsprong uit handen. De wedstrijd in Almaty eindigde in 2-2. Bij de Rode Duivels stond Thomas Vermaelen in de basis, Jan Vertonghen viel na een uur in. De Belgen staan na tien wedstrijden vijfde in de groep. Denemarken - Liechtenstein Denemarken boekte een eenvoudige 4-0 zege op Liechtenstein. Dennis Rommedahl was verantwoordelijk voor de assists bij de 1-0 en de 3-0. Alle treffers vielen in de eerste helft. De Denen staan vierde in poule F met veertien punten uit acht wedstrijden. Het Zweden van Kennedy staat eerste met negentien punten. John Heitinga feliciteert Ruud van Nistelrooy met diens treffer tegen Bulgarije.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7