Rentree Davids uitgesteld Programma speelronde 6 De Ajax-Marsch HF AFTRAP Zaterdag 29 september Feyenoord - sc Heerenveen NAC Breda - PSV Roda JC - Excelsior FC Groningen - Sparta Rotterdam Zondag 30 september NEC-Willem II FC Utrecht - Vitesse Ajax - VW-Venlo Heracles Almelo - AZ De Graafschap - FC Twente Natuurlijk werd die bal slecht ver dedigd doorAZ, maar hij was voor de spitsen bedoeld. Huntelaar en Suarez hebben aan een halve kans genoeg. Maarten Stekelenburg over zijn assist waaruit Suarez scoorde tegen AZ, in Algemeen Dagblad, 24-09-2007 De Amsterdamse oefenmeester is een liefhebber van mooi, aanval lend voetbal. Dat zullen de suppor ters van vooral Sparta, Vitesse en NAC Breda beamen. Als eindver antwoordelijke bij uitgerekend de club waar attractiviteit eigenlijk altijd met resultaat werd gecombi neerd, heeft Ten Cate zich moeten transformeren van idealist naar realist. Thijs Siegers in Voetbal Interna tional, 26-09-2007 Ajax pakt koppositie AJAX KJOX OFF Edgar Davids heeft een maand langer no dig om weer fit te worden. Het herstel ver loopt minder snel dan aanvankelijk werd gehoopt. Davids keert binnenkort terug naar de Verenigde Staten. Daar hoopt de midden velder ook de laatste stap van het herstel traject te kunnen maken. Thomas Vermaelen en Jaap Stam verblijven sinds het treffen met AZ in de toch al over volle ziekenboeg. Vermaelen heeft een en kelband gescheurd. Hij staat minimaal twee maanden aan de kant. De kans is groot dat de Belg ook een schouderoperatie onder gaat. Vermaelen heeft al langer last van een schouderblessure. Stam kampt met een knie kwetsuur en moet ongeveer twee weken rust houden. Daarnaast is Nicolae Mitea onlangs geopereerd aan zijn enkel. Ook het herstel van Kennedy, die last heeft van een buispierblessure, verloopt langzaam. Voor de Zweedse aanvaller dreigt eveneens een operatie. 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, tieren koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, tieren koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen eredivisie Na de teleurstelling van Slavia Praag heeft Ajax gelukkig de laatste weken de draad goed opgepakt en dat verdient een compliment van ons allen aan het adres van de spelers en technische staf. Ondanks het grote aantal spelers in de blessu reboeg (10 spelers) en het inpassen van nieuwe krachten in het team, slaagde onze ploeg erin de drie moeilijke uitwedstrijden tegen Heracles, Dinamo Zagreb en AZ in winst om te zetten. Dit heeft het vertrouwen natuurlijk enorm ver sterkt en we hopen op een goede maand die eraan komt, met de wedstrijden tegen VW-Venlo, Dinamo Zagreb, Sparta uit en NEC thuis. Wij wen sen de geblesseerde spelers Vermaelen, Stam, Davids, Leonardo, Bakircioglu, Mitea, Delorge en Manucharyan een spoedig herstel toe. Er zijn veel ontwikkelingen gaande internatio naal en nationaal met het voorstel van Michel Platini om de toegang tot de Champions League te veranderen; meer kampioenen uit de lager gerangschikte UEFA landenlijst en toegang van Bekerwinnaars, hetgeen ten koste zal gaan van onze tweede kwalificatieplaats. Wij zijn hier geen voorstander van, want deze nieuwe regel zal de grote clubs alleen maar sterker maken en de kleine clubs zwakker. Dat gaat ten koste van de zo belangrijke groep sub- toplanden, zoals Nederland, Rusland, Schotland, etc. Dit zal leiden tot polarisatie in Europa en een zwakkere Europese competitie, iets dat de ontwikkeling van voetbal in Europa en Nederland niet ten goede komt. Daarnaast ontwikkelt zich de discussie rond de tv- rechten, daar aan het eind van het seizoen er een nieuwe periode komt waarbij de rechten opnieuw verdeeld zullen worden. Ajax is vertegenwoordigd in de mediacommissie en zal er alles aan doen om een betere verdeelsleutel te realiseren, waarbij de waarde van Ajax beter tot uitdrukking komt. Die waarde werd wederom bevestigd in een onlangs gepubliceerd onafhankelijk onderzoek van BBDO onder de Europese clubs, waarbij Ajax op de 14de plaats staat met een marktwaarde van 368 miljoen euro en er maar één andere Nederlandse club in de top25 staat (PSV op een 22ste plaats). Al met al veel ontwikkelingen waar Ajax nauw bij betrokken is, maar het belangrijkste blijven de directe wedstrijden van vandaag en morgen. Wij rekenen weer op uw aller steun en laten we ervan genieten vanmiddag. Maarten Fontein Algemeen directeur 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6