Gregory van der Wiel geeft @ntwoord MI.INA.IAX Thomas van der Meulen, Heerhugowaard Via de Talentendagen. Ik was zeven jaar, dus het is zo'n twaalf jaar geleden. Ten tijde van het afscheid van de Meer zat ik al bij Ajax. Robbert van Ravenhorst, Lunteren Ajax is de mooiste club van Nederland. Met een rijke historie, een mooi stadion, het mooi ste tenue van allemaal. Ik ben geboren en geto gen in Amsterdam, dus Ajax is echt mijn club. Mark Ruyper, Almere Je weet dat de clubs een samenwerkingsver band hebben, maar toch was ik best teleurge steld dat ik naar Haarlem moest. Ik wilde niets liever dan een kans krijgen om in het eerste van Ajax te komen, maar ik dacht wel: als het geen Ajax wordt, dan probeer ik via Haarlem naar de Eredivisie te komen, dan maar bij een andere club. Yannick ten Dolle, Winterswijk Ik hoop natuurlijk zo snel mogelijk! Maar dat wil iedereen die niet in de basis staat. Ik kreeg in de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb een basisplaats van de trainer. Dat was mooi. Het maakt voor mij weinig verschil wat voor soort wedstrijd het is. Voetbal is voetbal. Elke bal is rond, of je nou op straat speelt of in de UEFA Cup. Ik speel mijn spel en doe waar ik goed in ben. Ik weet wat ik kan en heb zelfvertrouwen. Vorig seizoen heb ik ook een aantal wedstrij den gespeeld in Ajax 1 en dat ging best goed. Dat heeft me vertrouwen gegeven en ik wacht nu op een nieuwe kans. Niels Reessink, Stokkum Dat was heel apart om mee te maken. De span ning tussen de drie kampioenskandidaten, Laurie Boezel, Blaricum Lichtelijk, ik heb wel een paar dingetjes. Bijvoorbeeld, als ik iets doe op de dag voor de wedstrijd en het gaat daarna slecht, doe ik dat niet meer. En ik kijk altijd even naar boven als ik het veld op ga. Gelovig ben ik ook, maar niet sterk. Ik geloof wel in God. Martijn Kuijper, Limmen De wedstrijd tegen Dinamo Zagreb. Het was mijn Europese debuut. Spelen in de Europa Cup is echt anders dan in de Eredivisie. Er hing een heel bijzondere sfeer in het stadion; echt mooi om mee te maken. Paulien Vogelzang, Leeuwarden Vroeger was ik een groot fan van FC Barcelona, en keek ik naar spelers als Rivaldo. Nu leer ik heel veel van Jaap Stam. Ik probeer nog zoveel mogelijk van hem op te pikken voordat hij stopt met voetballen. Van zijn ervaring in de wereldtop kan je natuurlijk veel leren. Michel Kok, Zaandam Ik denk dat ik ook wel als rechtsback uit de voeten kan. Ik heb er nog niet zo vaak gespeeld, maar ik kan het wel invullen als het moet. Jeroen van Voorst, Putten Nou, eerst hopen dat ik dat word. Ik wil dit seizoen laten zien dat ik het volgend jaar waard ben om basisspeler te worden. Ronald Voogt, Sint-Michielsgestel Omdat ik redelijk nieuw ben, maak ik pas kennis met de media. Ik ben het nog niet he lemaal gewend, maar ik denk wel dat er veel opgeblazen wordt en dat dat niet altijd terecht is. Zelf vind ik media-aandacht wel leuk als het positief is, anders hoeft het niet van mij. Dimitrie Postma, Meppel Dan ben ik 23 en speel ik nog bij Ajax; dan spelen we Champions League en hoop ik van waarde te kunnen zijn voor het team. Het mooiste is juist met Ajax ver te komen in de Champions League. 34 AJAX KJ OX Of r Via een e-mail aan de website van Ajax konden de supporters een vraag stellen aan Gregory van der Wiel. De jonge verdediger nam een dag na zijn glansrijke optreden tegen Dinamo Zagreb de tijd om een selectie van de vragen te beantwoorden. Hoe ben je bij Ajax gekomen? Wat vind je het mooiste aan Ajax? Toen je van Ajax naar Haarlem ginghad je toen verwacht datje nog ging terugkeren bij Ajax? Vanaf wanneer hoop je een basiskracht te zijn bij Ajax? Hoe was het om in je eerste seizoen gelijk een kampi oenswedstrijd te spelen? Ben je bijgelovig? Wat vind je het mooiste in je voetballeven tot nu toe? Welke speler is binnen Ajax altijd je grote voorbeeld ge weest? En wat is je mooiste herinnering aan die speler? Toen George Ogararu geblesseerd raakte, kreeg Jurgen Colin de kans om op rechtsback te spelen. Kan jij ook op rechtsback goed uit de voeten of zie je jezelf alleen als een centrale verdediger? Hoe voelt het om de opvolger te worden van Jaap Stam? Je bent redelijk nieuw bij het eerste elftal van Ajax. Wat vind jij als nieuweling van alle kritiek op de Europese prestaties van Ajax? Waar zie jij jezelf over vier seizoenen? het scorebord met de standen van de drie beslissende wedstrijden..., heel bijzonder. Al was het natuurlijk wel een grote teleur stelling dat we geen kampioen werden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32