Rommedahl voorkomt afgang Ik zit hier met plaats vervangende schaamte TFR1JGRI IK KNVB BEKER. Kozakken Boys - Ajax 1-2 n.v. Henk ten Cate AJAXKJCK OFF 29 Met zijn late goal voorkwam Dennis Rommedahl dat bekerhouder Ajax al snel werd uitgeschakeld. Ajax heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het KNVB Bekertoernooi. De Amsterdammers speelden zich pas in de verlenging voorbij hoofdklasser Kozakken Boys. Een van richting ver anderd schot van Dennis Rommedahl voorkwam een afgang. De avond begon en eindigde daarmee feestelijk voor de Ajacieden. Het midden stuk beleefden de Amsterdammers een stuk minder zorgeloos. Ajax toonde in de 120 minuten die de wedstrijd duurde wei nig hartverwarmende staaltjes voetbal. De ontvangst voor de gasten was in ieder geval allerhartelijkst op het Sportpark De Zwaaier, volgepakt met vijfduizend toe schouwers. De Ajacieden en 'Kozakken' op de (nood)tribunes beleefden de KNVB Bekerwedstrijd zij aan zij. De supporters van beide clubs delen een roodwitte clubliefde (rood en wit zijn de thuiskleuren van zowel Ajax als Kozakken Boys). De Werkendammers hoopten vooraf op een herhaling van het 'PSV-scenario'. Afgelopen jaar speelde Kozakken Boys een bekerwedstrijd voor eigen publiek tegen de ploeg van Ronald Koeman. Tot achttien minuten voor tijd incasseer den de Kozakken geen tegentreffers. In de slotfase liep PSV alsnog uit naar 0-2, Ondanks de nederlaag was het Werkendamse moreel gesterkt. Ook tegen Ajax werkten de Werken dammers aan hun zelfvertrouwen. Een kleine week na de UEFA Cupontmoeting met Dinamo in Zagreb, namen de Amsterdammers pas heel laat afstand van de Werkendammers. John Heitinga schoot Ajax halverwege de eerste helft vanaf de penaltystip naar een voor sprong, nadat Ismael Urzaiz naar het gras was getrokken: 0-1. Dat de gasten verder in de reguliere speel tijd niet nogmaals toesloegen, lag ook aan het lage tempo waarin de Ajacieden speelden, Urby Emanuelson was voor en na de rust het dichtst bij een tweede Amsterdamse goal. De linkspoot zag zijn inzetten telkens net naast verdwijnen. Aan de overkant van het veld was Ajax- debutant Erik Heijblok de situaties in de meeste gevallen meester. De keeper uit Hippolytushoef werd onder meer op de proef gesteld door Imdat Solmaz, Niet veel later kregen ook Samuel Scheimann en invaller Willem Looijen de kans om Woensdag 26 september 2007 Sportpark De Zwaaier, Werkendam - 5.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef Scoreverloop: 26. John Heitinga 0-1 (pen.), 88. Willem Looijen 1-1,104. Dennis Rommedahl 1-2 Kozakken Boys: Wesdie Abdelaziz; Menno den Braber, Patrick Sas, Arie Lock, Samuel Scheimann; Michael Samuel, Elroy Boonstoppel (63. Thijs Binnerts), Rick Kolft; Leo Koswal (58. Willem Looijen), Imdat Solmaz (77. Niels Dominicus), Marruchen Zimmerman Coach: Ad van Seeters Niet ingezet: Niels den Haan, Sezer Sulun, Lars Vorthoren, Dennis Netten Ajax: Erik Heijblok; George Ogararu, Gregory van der Wiel, Urby Emanuelson; Gabri (46. Mitchell Donald), John Heitinga, Hedwiges Maduro, Jan Vertonghen (80. Siem de Jong); Luis Suarez, Ismael Urzaiz (Dennis Rommedahl), Albert Luque. Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Marco van Duin, Klaas Jan Huntelaar, Rommedahl, Robbert Schilder, Jurgen Colin zich onsterfelijk te maken. Looijen slaagde in zijn missie. Nadat Ajax-debutant Heijblok de ploeg met twee reddingen knap op de been had gehouden, ging de keeper alsnog in de fout. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd verdween de inzet van Looijen door de benen van Heijblok in het doel (1-1). Dennis Rommedahl schoot de Amsterdammers in de noodzakelijk geworden verlenging alsnog langs de Werkendammers. De Deen zag zijn inzet via het been van een speler van de thuis ploeg in het doel belanden. Rommedahl hielp zijn ploeg net als zes dagen eerder in Kroatië opnieuw aan een belangrijke treffer. Ajax voorkwam daarmee in de verlenging een afgang. Naast Heijblok maakte nog een Ajacied zijn officiële debuut tegen Kozakken Boys. Siem de Jong was de laatste tien minuten van het bekerduel van de partij. Met zijn inzet droeg ook de 18-jarige Achterhoeker bij aan het halen van de volgende beker ronde. Ondanks het povere spel tegen de hoofdklasser kan de bekerhouder zijn titel nog steeds prolongeren. Ismael Urzaiz kreeg een basisplaats. De spits bezorgde Ajax een penalty. Het officiële debuut van Siem de Jong was een lichtpuntje op een verder donkere avond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27