Ajax wint punten en vertrouwen We hebben efficiënt gespeeld TFRUGRI IK - EREDIVISIE AZ - Ajax 2-3 (1-2) Henk ten Cate 28 «AJAX KJ O'. Or F Ajax deed prima zaken in de topper tegen AZ. De Ajacieden van trainer Henk ten Cate sleepten een verdiende 2-3 -overwinning uit het vuur en wonnen bovendien vertrouwen. Ajax heroverde deze Super Sunday ook de koppositie in de Eredivisie (PSV won met 4-0 van Feyenoord). De midweeks geboekte zege op Dinamo Zagreb had Ajax goed gedaan. De win nende treffer van Dennis Rommedahl (0-1) schonk de Amsterdammers prima uitzichten voor de return en een extra dosis zelfvertrouwen. Het zelfbewustzijn was enigszins aangetast na tegenval lende optredens tegen FC Groningen (2-2) en Heracles (0-1 - winst). Het in de Kroatische hoofdstad opgedane vertrou wen betaalde zich uit op Super Zondag. Tegen AZ bleken de openingstreffer van Klaas Jan Huntelaar en de twee goals van Luis Suarez goud waard. De kwaliteit van de Amsterdamse goals was een extra reden voor trots. Een kwartier voor de rust schoot Huntelaar een vrije trap van grote afstand voor bij AZ-doelman Boy Waterman. Suarez bleef vervolgens oog in oog met dezelfde keeper uiterst koel (0-2). Na de tref fer tekende de Zuid-Amerikaan met een wonderschone lob voor de 1 -3. Namens de Alkmaarders sloegen Demy de Zeeuw en Moussa Dembélé toe. De middenvel der bepaalde de tussenstand op slag van rust op 1-2, Dembélé hielp zijn ploeg op de valreep nog aan een tweede treffer. De Alkmaarders verloren opnieuw kost bare punten in de competitie. Ajax blijft meedraaien in de top van de Eredivisie. Met opnieuw veel dank aan Maarten Stekelenburg. Net als in de voorbije we ken schaarde de Ajax-keeper zich ook in het DSB Stadion opzichtig onder de uitblinkers. De Limmenaar lijkt met de week beter te worden. Tegen AZ behield 'Steek' op beslissende momenten zijn rust. De doelman ontpopte zich, net als in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo, opnieuw tot een echte penaltykiller. Kort na de rust - bij een 1-2 -tussenstand - verdienden de Alkmaarders de pingel nadat Huntelaar in de ogen van scheids rechter Vink een overtreding had be gaan tijdens een hoekschop. Mounir El Hamdaoui ontfermde zich over de bal, die uitstekend werd gestopt door de keeper. Zondag 23 september 2007 DSB Stadion, Alkmaar -16.000 Scheidsrechter: PieterVink Scoreverloop: 33. Klaas Jan Huntelaar 0-1 43. Luis Suarez 0-2,45. Demy de Zeeuw 1-2, 65. Luis Suarez 1-3,90. Moussa Dembélé 2-3 AZ: Boy Waterman; Grétar Steinsson, Kew Jaliens, Ryan Donk (46. Julian Jenner), Barry Opdam; KemyAugustien (79. Sebastien Pocognoli), Demy de Zeeuw Mounir El Hamdaoui (61 Haris Madunjanin), Maarten Martens; Moussa Dembélé, Graziano Pellè Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Sergio Romero, Milano Koenders, Ruud Vormer, Marko Matic Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, John Heitinga Thomas Vermaelen (45. Gregory van der Wiel), Urby Emanuelson; Gabri, GEEL Hedwiges Maduro, Jan Vertonghen; Dennis Rommedahl, Klaas Jan Huntelaar (90. Mitchell Donald), Luis Suarez (82. Albert Luque)n Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Ismael Urzaiz, Siem de Jong Ook in het vervolg bleek de Ajax-doeman een nauwelijks te nemen hindernis voor de thuisploeg en de doelverdediger met het voetballend vermogen gaf middels een lange uittrap ook nog eens de assist op Suarez bij het derde Ajax-doelpunt. Stekelenburg bracht ook nog redding op een geniepig snel genomen vrije trap van Haris Medunjanin, maar de alert reage rende Dembélé was in de rebound net iets eerder bij de bal. Dichterbij kwam de thuisploeg echter niet meer. Een middag die voor de gasten verve lend begon kreeg met de 2-3 -overwin ning alsnog een mooi einde. Captain Jaap Stam haakte na de warming-up geblesseerd af. De centrale verdediger bleek te geblesseerd om aan het treffen te beginnen. De in allerijl doorgevoerde omzettingen (Jan Vertonghen promo veerde van bankspeler naar basiskracht) pakten in de bij vlagen onvriendelijke topper goed uit. Ajax blijft op titelkoers. De Alkmaarders haken daarin voorlopig af. Naast drie punten wonnen de Amsterdammers in de Kaasstad nog een bonuspunt, Het zelfvertrouwen nam nog verder toe. Luis Suarez had weer twee keer een reden om te juichen. De Ajacieden op het veld en op de tribunes vieren met elkaar de zege. Klaas Jan Huntelaar schiet een vrije trap langs de muur van AZ. De spits zorgde zo voor de 0-1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26