Hoop wordt realiteit fMet de tactische discipline zat het goed 5 'AJAX KJ QK O Fr 27 TFRUGR1 IK UEFA CUP. Dinamo Zagreb - Ajax 0-1 (0-0) Henk ten Cate Ajax kreeg in Zagreb waar het vooraf zo vurig op hoopte: een overwinning (0-1) zonder tegendoelpunten. De treffer van Dennis Rommedahl kan weieens goud waard zijn in de returnwedstrijd tegen Dinamo Zagreb. De samenstelling waarin de Amsterdamse elf opereerden liet aan duidelijkheid wei nig te wensen over. Gedwongen door de omstandigheden - veel blessures - prefe reerden de Ajacieden behoudendheid bo ven aanvalslust. De missie was helder; de kampioen van Kroatië het scoren beletten en zelf hopen op kansen en mogelijkhe den voor het aanvalskoppel Klaas Jan Huntelaar en Dennis Rommedahl. Voor eigen publiek moet donderdag 4 oktober een plaats in de tweede ronde van het UEFA Cuptoernooi worden veilig gesteld. Het hete avondje in het Maksimir Stadion zonder kleerscheuren doorstaan, was een eerste vereiste om dat doel te bereiken. De Amsterdammers slaagden in hun missie. De treffer van Rommedahl bezorgde Ajax zelfs een uitstekende uit gangspositie voor de return. Na ruim een uur omspeelde de Deen Dinamo-keeper (en oud-PSV'er) Georg Koch. De treffer die een tel later volgde, bracht zowaar enige rust in het voorheen zo roerige stadion. De Bad Blue Boysde harde en luidruchtige supporterskern van de thuis ploeg, vielen stil. Aan de openingsgoal van Rommedahl ging een uur vooraf waarin vooral de Kroaten gevaar stichtten. Ajax behield de 'heilige nul' dankzij sterke staaltjes verdedigend werk en een op de be slissende momenten prima ingrijpende keeper. Maarten Stekelenburg excel leerde. Spelverdeler Luka Modric en zijn collega-middenvelder Ognjen Vukojevic stelden de Ajacied met verraderlijke af standsschoten op de proef, 'Steek' boog noch barstte. Ook Bosko Balaban zag zijn knal van afstand gekeerd. De 19-voudige landskampioen (eerdere titels werden ook behaald onder de clubnaam Gradanski en Croatia Zagreb) had geen antwoord op de keepersklasse in de Ajax-ploeg. Donderdag 20 september 2007 Maksimir Stadion, Zagreb - 34.000 Scheidsrechten Stéphane Lannoy (Frankrijk) Scoreverloop: 62. Dennis Rommedahl 0-1 Dinamo Zagreb: Georg Koch; Hrvoje Cale, Dino Drpic, Sammir, Gordon Schildenfeld, DavorVugrinec (46. Tomislav Sokota), Nikola Pokrivac, Ognjen Vukojevic (70. Franck Manga Guela), Etto, Luka Modric Bosko Balaban Coach: Branko Ivankovic Niet ingezet: Filip Loncaric, Mathias Chago, Marijan Buljat, Josip Tadic, Ivica Vrdoljak Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jaap Stam Gregory van der Wiel, Thomas Vermaelen; Gabri, John Heitinga, Hedwiges Madura, Urby Emanuelson; Dennis Rommedahl (78. Luis Suarez), Klaas Jan Huntelaar (84. Albert Luque) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Ismael Urzaiz, Mitchell Donald, Jan Vertonghen, Siem de Jong Dennis Rommedahl is half struikelend op weg naar het doel van Dinamo Zagreb. De Deen tekende voor de belangrijke treffer. Gregory van der Wiel stelde zijn trainer evenmin teleur. Vanuit het hart van de Ajax-defensie, opererend naast de so lide Jaap Stam, bewees de belofte dat leeftijd er weinig toe doet. Van der Wiel toonde zich van zijn onverzettelijkste kant en liet weinig steken vallen. Alleen in de slotminuten raakte het talent uit de Ajax-jeugdopleiding de bal twee maal ronduit ongelukkig, Luis Suarez nam in de slotfase de plaats in van Dennis Rommedahl. De Uruguyaan kreeg de kans om de positie van zijn ploeg verder te versterken. Een demar rage over rechts werd afgerond met een voorzet richting Huntelaar. De laatste kwam centimeters te kort om de bal voorbij Koch te koppen. In de persoon van Suarez hadden de Kroaten er hoe dan ook een nieuw handenbindertje bij, Met een compleet nieuw aanvalskoppel - Albert Luque verving Huntelaar - speelden de Amsterdammers het duel rustig uit. Ajax begint op 4 oktober met vertrouwen aan de return tegen Dinamo Zagreb. Gregory van der Wiel maakte op indrukwek kende wijze zijn Europese debuut tegen de Kroaten. Hedwiges Maduro behoorde tot de uitblinkers tegen Dinamo Zagreb.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25