Huntelaar en Stekelenburg redden de punten Meer spelers moeten het initiatief nemen tfrugri ik v|g) EREDIVISIE Heracles Almelo - Ajax 0-1 (0-0) Klaas Jan Huntelaar AJAX XJOX Drr 25 Zaterdag 15 september 2007 Polman Stadion, Almelo - 8.500 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 76. Klaas Jan Huntelaar 0-1 Heracles Almelo: Martin Pieckenhagen; Emmanuel Boakye, Ragnar Klavan, Jan Wuytens, Mark Looms, Eddie Bosnar (79. Kwame Quansah Rob Maas Karim Bridji, Lakic, Ricky van den Bergh, Everton Coach: Ruud Brood Niet ingezet: Remko Pasveer, Remon de Vries, Mamix Smit, Kai Michalke, Björn Daelemans, Nick de Graaf Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu (46. Jurgen Colin), Jaap Stam (69. Hedwiges Maduro), Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, John Heitinga (69. Jan Vertonghen; Luis Suarez (55. Dennis Rommedahl), Klaas Jan Huntelaar, Albert Luque Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar Ismael Urzaiz, Mitchell Donald, Gregory van der Wiel Jan Vertonghen speelde de volle wedstrijd op het middenveld. George Ogararu was er net weer bij, maar kreeg - mede door het kunstgrasveld in Almelo - weer last van zijn hamstring. Op schitterende wijze scoort Klaas Jan Huntelaar het winnende doelpunt in Almelo. Ajax hervatte de competitie na een in terlandperiode met een bescheiden 0-1 overwinning op Heracles Almelo. In het Polman Stadion gaven Klaas Jan Huntelaar en Maarten Stekelenburg de Amsterdamse zege toch nog een beetje kleur. Huntelaar sloeg een kwartier voor tijd op schitterende wijze toe; uit een om haal. Dennis Rommedahl verzorgde de voorzet vanaf rechts. De Ajax-spits wist vervolgens op oogstrelende wijze raad met het buitenkansje. Hangend in de lucht volleerde Huntelaar de bal voorbij Martin Pieckenhagen. De mannen van trainer Henk ten Cate hadden het lastig tegen Heracles. Bij vlagen zelfs zeer lastig. Het kunstgras maakte het voetballen vooral voor de gasten extra moeilijk. Daarbij trainden de Ajacieden in de twee voorbije inter- landweken amper samen. Jaap Stam en George Ogararu moesten de strijd tegen Heracles voortijdig staken met blessure leed. Ogararu kampte met een onwillige hamstring, de blessure die de Roemeen de voorbije vier weken al aan de kant hield. 'Stam had overal pijn: in enkel, knie en rug,' verklaarde Ten Cate tijdens de persconferentie. 'Wij speelden vandaag zeker niet goed. Dan moetje helemaal blij zijn dat je hier met drie punten weggaat. Maar op dit moment vallen te veel dingen voor ons verkeerd in het potje.' Buiten het hoogstandje van Huntelaar om was in het treffen met Heracles nog een moment van cruciaal belang voor de Ajacieden. Doelman Maarten Stekelenburg keerde een strafschop van Everton, nadat Urby Emanuelson in de fout ging tegen Ricky van den Bergh. De Amsterdamse doelman stootte de bal overtuigend uit de hoek. 'Maarten pakte hem uitstekend, hij zat er prima bij,' zei Ten Cate. 'Misschien heeft keeperstrainer Carlo l'Ami een boekje met strafschopnemers. Hoe het ook zij; ik ben er in elk geval blij mee.' Ten Cate erkende dat zijn Ajacieden veel moeite hadden met de van begin tot einde verwoed strijdende Heraclieden. Met iets meer geluk hadden ook de Almeloërs minstens eenmaal toegesla gen. In de blessuretijd belandde een Almelose inzet zelfs nog op de lat. Ten Cate: 'Uiteindelijk ben ik niet tevreden. Dit was een gelukkige overwinning. Het was een matige wedstrijd.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 23