Ajax mist vertrouwen We moeten hard aan het werk de komende tijd TFRUGRI IK EREDIVISIE Ajax - FC Groningen 2-2 (1-1) Klaas Jan Huntelaar 24 AJAX K JOK Or F Met pinchhitter Ismael Urzaiz en Jaap Stam in de voorhoede, slaagde Ajax er in om in de slotfase de gelijkmaker te forceren. Ajax leed tegen FC Groningen het eerste puntenverlies in de Eredivisie. In eigen huis werden de Amsterdammers op 2-2 gehouden. Een overwinning, en het liefst één tot stand gebracht door middel van mooi voetbal: dat was wat Ajax deze zondag middag in de ArenA nodig had om de uitschakeling in de voorronde van de Champions League een beetje te doen vergeten. Helaas zat het er niet in voor de ploeg van Henk ten Cate. Ajax, met nieuwe aanwinst Albert Luque in de basis, had het moeilijk tegen de gasten uit het hoge noorden en bleef steken op 2-2. 'Het was niet best,' aldus Henk ten Cate. 'Sommige jongens misten het vertrou wen. En er was veel te weinig creativiteit, vooral op het middenveld,' Met Luque (op links), Klaas Jan Huntelaar, Luis Suarez en Kennedy in de basis opstelling begon Ajax aanvallend inge steld aan de wedstrijd tegen Groningen. Desondanks moest het publiek ruim een halfuur wachten op de eerste kans van de Amsterdammers. Die kans leverde wel meteen een doelpunt op. Gabri, in de eerste helft gepositioneerd als verdediger, veroverde de bal op het middenveld en bracht Suarez in stelling. De Uruguayaan schoot van afstand de bal schitterend achter Groningen-doelman Brian van Loo. Meteen na de openingstreffer volgde een aanvalsgolf van Groningen. Ajax kreeg de bal niet weg en moest toezien dat Marcus Berg de 1 -1 inkopte. In de rust werden Dennis Rommedahl en Jan Vertonghen ingebracht voor Kennedy en Hedwiges Maduro, Maar ook de Deen en de Belg konden het verschil niet maken. Berg maakte na een uur voetbal zijn tweede treffer door een corner van Paul Matthijs in te koppen. Ajax zette ver volgens alles op alles en dat leverde de ploeg toch nog een punt op. Ismael Urzaiz (die inviel voor Luque) deed als stormram wat er van hem verwacht werd. Hij kopte de bal tien minuten voor tijd goed terug op Jaap Stam. De verdediger bediende Huntelaar, die met een fraai lobje de doelman passeerde. Het publiek ging in de slotfase achter de ploeg staan. 'En dat leverde ons nog bijna de overwinning op,' aldus Ten Cate. Stam kreeg nog de beste kans op de 3-2. De aanvoerder kon vrij uithalen in het strafschopgebied, maar zag keeper Van Loo zijn inzet stoppen. Het bleef bij 2-2 en daar was niemand in Amsterdam tevreden mee. De coach niet, het publiek niet en natuurlijk ook de spelers niet. 'Dit is teleurstellend,' zei Huntelaar na afloop. 'Ik wilde niets anders dan drie punten. Het ontbrak ons aan initiatief en het was allemaal te voor spelbaar. We moeten hard aan het werk de komende tijd.' Albert Luque keek met gemengde gevoe lens terug op zijn debuut voor Ajax. 'Ik heb genoten van het stadion en de ambiance, maar over mijn wedstrijd ben ik niet tevreden,' zei de Spanjaard, 'Ik moet nog fitter worden.' Ajacied de wedstrijd Zondag 2 september 2007 Amsterdam ArenA - 47.445 Scheidsrechter: Kevin Blom Scoreverloop: 33. Luis Suarez 1-0,36. Marcus Berg 1-1, 60. Marcus Berg 1-2,83. Klaas Jan Huntelaar 2-2 Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Jaap Stam Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, Albert Luque (71Ismael Urzaiz), Hedwiges Maduro (46. Jan Vertonghen); Kennedy (46. Dennis Rommedahl), Klaas Jan Huntelaar, Luis Suarez Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Robbert Schilder, Gregory van der Wiel, Jurgen Colin. FC Groningen: Brian van Loo, Bruno Silva, Gibril Sankoh, Arnold Kruiswijk, Shkodran Metaj, Paul Matthijs Martijn Meerdink, Rasmus Lindgren (82. Ondrej Svejdik), Marcus Berg, Goran Lovre, Mark-Jan Fledderus (87. Stefan Nijland) Coach: Ron Jans Niet ingezet: Luciano da Silva, Martijn van der Laan, Sander Rozema, Serdar Öztürk, Tim Matavz John Heitinga werd verkozen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door adidas. Luis Suarez met de mascotte van de wedstrijd, Maarten de Lange van Ajax D3.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 22