Opsteker voor Jong Ajax PFTOFKfMST Beloftenbeker AJAXKJCK Drr 23 Robbert Schilder schoot raak in het duel met Jong FC Twente. Na het teleurstellende gelijkspel tegen Jong ADO Den Haag en de bekernederlaag tegen Jong Omniworld kon Jong Ajax wel een op steker gebruiken. Die kwam er tegen Jong FC Twente. Jong Ajax won met 0-2. Jong Ajax trof maandag in Jong FC Twente een op papier gelijkwaardige tegenstander, want beide ploegen hadden na drie com petitiewedstrijden vier punten. Ook in het veld bleken de ploegen aan elkaar gewaagd. In de eerste helft kreeg Jong Ajax enkele mogelijkheden om de score te openen, maar daarin slaagde de formatie van trainer Adrie Koster niet. In de tweede helft ontwikkelde zich een span nende strijd. 'Wij kwamen in het begin van de tweede helft goed weg,' zei Koster na de wedstrijd. 'Maar na een uur spelen kwamen we verdiend op voorsprong. Na een schit terende aanval met goede combinatie schoot Robbert Schilder raak. Op dat moment was dat een terechte tussenstand, want wij ston den redelijk goed. Wij wisten dat FC Twente vanaf dat moment alles op alles zou zetten om de achterstand ongedaan te maken. Zij brachten een extra spits, wij reageerden door een extra verdediger in te brengen. Zo hebben we stand gehouden.' Acht minuten later gooide een verdediger van FC Twente de wedstrijd helemaal dicht door een voorzet van Donovan Slijngard achter Cees Paauwe te werken, 0-2. 'Vandaag heb ben we foutjes gemaakt, maar stonden we op zich wel beter dan vorige week dinsdag,' zei Koster, verwijzend naar het thuisduel met Jong ADO Den Haag (1-1). Jong Ajax was dominant in die confrontatie met ADO, maar dat leidde in de eerste helft niet tot doelpunten. ADO Den Haag liet zich nauwelijks zien en kon de handen dichtknij pen met de ruststand van 0-0. 'Onze spelop vatting was goed,' constateerde trainer Koster na afloop. 'Maar dat we drie opgelegde kansen misten, brak ons uiteindelijk op.' Bovendien moest Koster in de rust zijn beste speler in de kleedkamer achterlaten. 'Ik kreeg een seintje dat ik Siem de Jong eruit moest halen omdat hij zich woensdag bij de selectie voor Dinamo Zagreb moest voegen. Tja, hij was onze beste man. Maar we zijn aan het opleiden voor de doorstroming, dus dit is goed nieuws. Bovendien verdient Siem het.' De Jong zag vanaf de kant toe dat zijn creatieve inbreng node werd gemist. Toen een deel van het publiek een kwartier voor tijd een variant op het 'Haags kwartiertje' begon te zingen, was het prompt binnen een minuut wel raak. De tien minuten eerder ingevallen Marvin Hasselbaink rondde een voorzet van Javier Martina doeltreffend af: 1-0. In plaats van de wedstrijd rustig uit te spelen, liep Ajax in de val van ADO. Een scherpe aanval van ADO en het wegvallen van de con centratie bij de thuisploeg leverden plotseling een levensgrote kans op voor de gasten. Van de twee man die er vrij stonden, zette Lorenzo Scheffer de 1-1-eindstand op het bord. Jong Ajax verloor op 3 september de uit wedstrijd tegen Jong PSV. Op de Herdgang in Eindhoven bracht Javier Martina de enige Ajax-treffer op zijn naam: 3-1. Jong Ajax verloor het tweede duel in de groepsfase van de Beloftenbeker. In Almere was Jong Omniworld dankzij een heel late treffer met 2-1 te sterk voor de ploeg van Adrie Koster en Aron Winter. Bij winst had Ajax, dat in augustus het eerste bekerduel met 2-0 won van Jong FC Zwolle, een mooie stap kunnen maken in de richting van de tweede ronde. Nu moeten de Amsterdamse talenten in de twee resterende groepswedstrijden tegen Jong FC Volendam en Jong AGOW vol aan de bak om te overleven. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Jong Ajax kwam op voorsprong dankzij een benutte penalty van John Goossens. Hij mocht aanleggen van elf meter nadat Javier Martina was neergelegd in het Almeerse straf schopgebied. De thuisploeg kwam terug in de wedstrijd via een mooi ingeschoten vrije trap van Mohamed Ikariden. Ajax kreeg daarna nog kansen op de winnende treffer. Toch ging Omniworld met de overwinning aan de haal dankzij een rake kopbal in de laatste minuut van Diangi Matusiwa.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 21