Vermoeidheid Europees duel speelt Ajax parten Rijkaard en Litmanen zorgen voor goals tegen VVV HLSTDRIF EREDIVISIE Ajax-WV 2-0 (1-0) AJAX KJCX Or r 21 Zondag 3 oktober 1993 Ajax Stadion -18.540 Scheidsrechter: Jef van Vliet Scoreverloop: 39. Frank Rijkaard 1 -0,54. Jari Litmanen 2-0 Ajax: Edwin van der Sar; Danny Blind, Frank de Boer, John van den Brom, Sonny Siloof; Frank Rijkaard (74. Clarence Seedorf), Finidi George, Edgar Davids; Stefan Pettersson, Jari Litmanen (75. Peter van Vossen), Marc Overmars Coach: Louis van Gaal VW: Jos Smits; Saeed Janfada, Werner Smits, Roger Polman, Juno Verberne, Pieter van Leenders (46. Maurice Graef), Bert Spee, Eugène Hanssen, Geert Braem, Carlos Hasselbaink (80. Mickey Oestreich), Louis Laros Coach: Frans Körver Die wedstrijd, begin oktober 1993, volgde vier dagen na het Europese duel tegen Hadjuk Split. Met 6-0 hadden de Amsterdammers de Slovenen zoekgespeeld en de euforie rond dat optreden was nog lang niet van de tribunes verdwenen. Tegen VW, dat net als dit jaar net was gepromoveerd naar de eredivisie, verwachtten de ruim achttienduizend toe schouwers een soortgelijk machtsvertoon. Ten opzichte van het Europese duel ontbra ken Michel Kreek (Sonny Silooy was zijn vervanger) en Ronald de Boer. In plaats van de oudste tweelingbroer speelde Stefan Pettersson in de spits. Een wedstrijd met machtsvertoon leek het te worden toen Ajax op het door de vele regen val loodzwaar geworden veld direct vanaf de aftrap aanval aan aanval reeg. De fraaie kansen die de ploeg zich creëerde, strandden echter alle op het aluminium of doelman Jos Smits. Smits was ingevallen voor de gebles seerde John Roox, die eigenlijk de eerste kee per was van VVV. Het publiek veerde op toen Mare Overmars door Saeed Janfada tegen de grond werd gewerkt in het strafschopgebied. Daarvoor moest een penalty gegeven worden, dat kon niet anders. Maar scheidsrechter Jef van Vliet wuifde de overtreding met een handbeweging weg. VVV, dat er voor koos te voetballen en zich niet met elf man achter de bal verschanste, hield langer stand dan iedereen had verwacht. Tot Frank Rijkaard in de 39ste minuut een hoekschop van Finidi George achter Smits wist te krijgen: 1-0. Het doelpuntenfestijn kon beginnen! Niets was minder waar. De Europese wed strijd van eerder die week deed zich voelen en de vermoeidheid bij de Ajacieden vertaalde Ajax ontvangt vandaag voor de zestiende keer op eredivisieniveau WV en in de vorige vijftien thuiswedstrijden kwam Ajax veertien keer als beste uit de bus. Alleen in de eerste eredivisieontmoeting kon VVV een punt meenemen naar het zuiden. Het laatste Amsterdamse treffen dateert alweer van 14 jaar geleden. Frank Rijkaard en Jari Litmanen beslisten toen het duel. tekst Monique Janse VW-VENLO Frank Rijkaard opende zes minuten voor rust de score tegen een zich kranig werend VW. zich naar een matige vertoning op het veld. Een kleine tien minuten na rust veranderde een schot van Jari Litmanen dusdanig van richting dat Smits zich voor een tweede keer geklopt wist. Hoewel Ajax nog probeerde om de toeschouwers meer vreugde te schenken, lukte dat niet. Voor Edgar Davids eindigde de wedstrijd tot zijn grote frustratie in mineur. Toen Maurice Graef onhandig achterover viel, sleepte hij Davids mee in zijn val. De middenvelder, die hoopte op een uitverkiezing voor het cruciale duel van Nederland tegen Engeland later die week, raakte daarbij ernstig geblesseerd. Pas op woensdag 9 februari 1994, vier maanden later, keerde de middenvelder terug in het elftal. Ajax moest de wedstrijd met tien man uitspelen, omdat trainer Louis van Gaal al twee keer had gewisseld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 19