'Dat gesigneerde shirt heb ik nog' Oud-Ajacied Nordin Amrabat HF TFflFNSTANPFR Wanneer stap je vandaag tevreden van het veld? 'Ik ben blij als we hier een gelijkspelletje wegkapen. Als ik dan ook nog een paar jon gens gek heb gemaakt met mijn acties, ben ik dik tevreden.' 16 AJAX X J C K O r r Drie jaar speelde Nordin Amrabat in de jeugd van Ajax. Vanwege een uitgelopen vakantie belandde hij op de reservebank bij de C1. Desondanks krijgt de 20-jarige vleugelspits nog steeds een speciaal gevoel bij de club, waar hij tot vorig sei zoen regelmatig op de tribune zat. Bij VVV-Venlo is de Jong Oranjeklant de nieuwe publiekslieve ling. 'Hopelijk kan ik vandaag een aantal verde digers gek maken.' tekst Sander Berends Speelde je al eens in de ArenA? 'Ja, verschillende keren. Met de jeugd van Ajax speelden we regelmatig een voorwedstrijd. Een keer tegen Feyenoord, nadat we kampioen wa ren geworden met de D'tjes tegen NEC, maar ook een keer in het kader van 100 Jaar Voetbal en 'De Wedstrijd van de Eeuw', toen zelfs Johan Cruijff nog meevoetbalde. We speelden een voortoernooi, waarbij we ook trucjes op het veld deden, samen met een balgoochelaar. Dat was fantastisch om mee te maken. In het seizoen 1999-2000 werd ik nog tweede tijdens de wedstrijd bal hooghouden, die toen in de rust plaatsvond. Met mijn 380 keer bereikte ik de finale. Daarin ging ik over de 400 heen, maar liet ik de bal toch eerder vallen dan de winnaar. Ik kreeg een beker en een Ajax-shirt. Dat was gesigneerd door Jesper Gronkjaer. Beide souvenirs heb ik bewaard.' Nordin Amrabat voelt zich thuis bij de Limburgse club. Met wie speelde je samen? 'Ik zat in een lichting met Evander Sno, Jeremain Lens, Eljero Elia en Sergio Zijier. Af en toe mocht ik meetrainen met de spe lers van een jaar ouder, zoals Ryan Babel en Michael Timisela. Ik had goede trainers, Robin Pronk, Arnold Mühren en Hennie de Regt. Het ging best goed. Als speler van de C2 zou ik het jaar erop bij de Cl komen. We kregen echter maar drie weken vakan tie. Omdat de scholen in Huizen net in een ander gebied vallen, waren we pas een week later vrij. We gingen met de familie vijf weken naar Marokko. Toen ik bij Ajax terugkeerde, waren ze niet zo blij. Daarna ben ik vertrokken.' ik na een jaar al naar een club in de Eredivisie kon. Bij VW-Venlo gaat het tot nu toe hart stikke goed. Ik ben nergens bang voor en ga elke wedstrijd in om te winnen.' Heb je nog contact met Ajax? 'Ik ging regelmatig kijken. Ook vorig jaar ben ik nog een paar keer geweest. Vrienden van me hebben een seizoenkaart. Als iemand niet meekan, vragen ze mij mee. Dat vind ik altijd leuk. De spelers spreek ik nauwelijks meer. Bij Jong Oranje kom ik ze tegen, daarbuiten niet. Ik kwam John Heitinga een keer tegen en hij zei dat hij me over de boarding zou schoppen, maar dat zal eerder andersom gebeuren hoor, haha. Ik sta waarschijnlijk tegenover Urby Emanuelson, die heb ik nog niet gesproken.' Vorig jaar debuteerde je in het betaald voetbal voor FC Omniworld. Je kon terug naar Ajax? 'Ik liep stage bij Jong Ajax, maar na drie we ken moest ik nog een testwedstrijd spelen. Dat duurde wel erg lang. Bij Omniworld is het gelukkig allemaal goed uitgepakt, zodat In het seizoen 1999-2000 werd Amrabat (rechts) tweede bij bet balletje hooghouden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15