15 IAURFNT DFI ORGF Voetbalzigeuner Delorge, de (oud-)international: Laurent Delorge AJAX KJ Drr 13 Laurent Delorge trof tijdens ADO Den Haag - Ajax, afgelopen seizoen, onder meer Ajacied Edgar Davids op zijn weg. Een voetbaljaar later zijn Delorge en Davids teamgenoten. wat de opdracht was: ADO als eredivisionist naar het nieuwe sta dion leiden,' kijkt Delorge terug op zijn enige jaar bij ADO Den Haag. Met een zucht: 'Er is het af gelopen jaar veel gebeurd. Helaas valt aan het verleden niets meer te veranderen. Persoonlijk moet ik nu ook gewoon verder.' De Belg valt een moment stil en staart roerloos voor zich uit. Na enkele tellen van bezinning: 'Desondanks heb ik ook wel genoten van mijn eerste seizoen in Nederland. De sfeer en de gezelligheid in de sta dions spreken me hier aan. In Nederland wordt bovendien aan vallender gevoetbald. Stilstaan bij het verleden heeft weinig zin. Ik moet verder bij Ajax. Dit seizoen is het doel kampioen worden.' België, Engeland en Nederland. Delorge heeft voetbalervaring opgedaan in verschillende sport- culturen, op drie verschillende voetbalpodia. De keuze voor het buitenland blijkt een bewuste. Het voetbalzigeunerschap wordt gekoesterd. Delorge erkent de ver rijkende werking van de kijkjes die hij nam buiten de Belgische landsgrenzen. 'Als ik later terug kijk op mijn carrière wil ik niet 'slechts' in één competitie hebben gespeeld. Dat besef zat er al vroeg in. Ondanks het gegeven dat je in Engeland de ballen vooral hoog over het middenveld heen ziet vliegen, heb ik bij Coventry City ook veel mooie dingen meegemaakt. Ik heb ook daar met heel goede voetballers samengespeeld. Als voetballer droom je er toch van om in een grote competitie te mogen spelen. Met Coventry City begon ik in de Premier League. Ik had dat hele avontuur niet willen missen. Ook in de Nederlandse Eredivisie heb ik altijd al willen spelen. Het voetbal in de Eredivisie past wel bij mij.' De ambitie is helder. Fit blijven en prijzen pakken. Begin deze week werd Delorge fit verklaard en sloot hij zich aan bij de groep. De Belg kan zich weer volledig focussen op het voetbal. Fysieke zorgen zijn voorlopig voorbij. Delorge beseft tijd nodig te heb ben voordat hij zijn medespelers, trainers en het Amsterdamse publiek echt kan trakteren op mooie staaltjes voetbal. 'Goed en sterk terugkeren na een blessure kost tijd,' vertelt de Ajacied kort na de dinsdagtraining. 'Om dat proces te versnellen wil ik zoveel moge lijk speelminuten rapen. Vanaf nu kan ik me weer helemaal richten op de prestaties met het team. Al ben ik conditioneel nog niet he lemaal op mijn oude niveau. Ik wil hoe dan ook zoveel mogelijk duiten in het zakje doen om de doelen die de club zich heeft gesteld te realiseren. Wanneer het seizoen voor mij persoonlijk is geslaagd? Ik ben voor mezelf tevreden als ik in juni kan terugkijken op een seizoen waarin ik echt beter ben geworden. Maar het seizoen is natuurlijk pas helemaal geslaagd als we de kampioensschaal omhoog kunnen houden.' Laurent Delorge maakte tot en met het seizoen 1998-1999 deel uit van de selectie van Jong België. De overstap van AA Gent naar Coventry City pakte voor zijn carrière bij de kleine Rode Duivels niet goed uit. In Engelse dienst raakte de Belg op onfortuinlijke wijze geblesseerd. 'Ik maakte een verkeerde beweging, gleed weg en liep een kuitbeenbreuk op,' gaat Delorge terug in de tijd. 'Daarna ben ik niet meer opgeroepen voor de Belgische ploeg voor spelers tot 21 jaar. Mede door de blessures die ik de afgelopen jaren heb gehad, heb ik op het hoogste niveau nog niet kunnen presteren wat ik wilde presteren.' Volledige naam Laurent Delorge Geboren 21-07-1979 Geboorteplaats Leuven (België) Gecontracteerd 01 -07-2007 Contract tot 30-06-2009 Positie Middenveld Vorige clubs AA Gent, Coventry City, Lierse SK, Anderlecht, AD0 Den Haag Debuut Ajax 19-08-2007 De Graafschap - Ajax (1 -8) Wedstrijden/doelpunten Ajax W D Competitie 2 0 Voorronde CL 1 0 Totaal Delorge maakte in de met 1-8 gewonnen uitwedstrijd tegen De Graafschap zijn officiële competitiedebuut als Ajacied. Bijgewerkt t/m 23-09-2007

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12