'De druk om niet te verliezen werkt verlammender dan de druk van het moeten winnen' I AURFNT DFI DRGF AJAX KJ CX OFF De eerste stappen van een Ajacied Laurent Delorge beleeft zijn eerste maanden als Ajacied. De blijdschap over zijn debuutwedstrijd als Ajacied en zijn eerste treffer in Amsterdamse dienst werden overschaduwd door blessure leed. De 28-jarige middenvelder maakt een voorlopige balans op. Wel een positieve balans. tekst Ronald Jonges De oefenwedstrijd in en tegen Falkirk en de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV. De twee duels hebben, zo op het eerste gezicht, weinig met elkaar te maken. Laurent Delorge ziet dat anders. Heel anders zelfs. Vanuit een comfortabele businessseat in de Amsterdam ArenA, laat Delorge de duels die hem zijn voorlopige hoog tepunten in Ajax-dienst schonken, rustig de revue passeren. Tijdens het trainingskamp in Schotland maakte de middenvelder tegen Falkirk FC zijn eerste doelpunt als Ajacied. Het doeltreffende schot is het eerste hoogtepunt sinds zijn komst naar Amsterdam. 'Het doelpunt was vooral leuk, omdat ik het redelijk kort na mijn overgang maakte,' voorziet Delorge 'zijn' moment van commentaar. 'Nu hoop ik zo snel mogelijk mijn eerste officiële doelpunt te maken.' De trainingsarbeid in Schotland betaalde zich voor bijna alle Ajacieden uit tegen PSV. Met de overwinning op de Eindhovenaren, in de strijd om de Johan Cruijff Schaal, be gon Ajax de nieuwe voetbaljaar gang met een prijs. Delorge was wegens een blessure gedwongen tot toekijken. Vanaf zijn tribune plaats zag hij hoe Gabri het enige doelpunt van de avond maakte. Een klein uur later paradeerde ook de middenvelder tevreden over het gras van de ArenA. Op het bebaarde gezicht geen spoor meer van teleurstelling over het in clubkostuum moeten toekijken. Delorge verkoos het feestgedruis boven ergernissen over het fysieke ongemak. De Johan Cruijff Schaal is ook zijn prijs. Zijn eerste in Amsterdamse dienst. Competitiedebuut De twee mooie momenten werden de eerste maanden overschaduwd door tegenslagen. Blessures vertraagden de opmars die de Belg zo overtuigend had willen maken. Delorge speelde tot nu toe minder duels dan hij vooraf had gehoopt. In de gewonnen uitwedstrijd tegen De Graafschap (1-8) maakte de nieuwkomer als invaller wel zijn competitiedebuut. De blijdschap over het - voorlopig - laatste mooie moment werd al snel getemperd door opnieuw opspelend blessureleed. Na het bezoek aan Doetinchem wist de Belg zich opnieuw gedwongen tot toekijken. Met de overstap van ADO Den Haag naar Ajax heeft het volgens de speler zelf niets te maken. Wat betreft het intensieve, dage lijkse voetbalwerk is Delorge wel wat gewend. 'Ondanks de blessures heb ik het naar mijn zin bij deze club,' benadrukt de middenvelder in het lege stadion. Terwijl de Belg zijn verhaal doet is in de ArenA geen grasspriet te zien. Het stadion is omgebouwd tot muziektempel. Vanavond verzorgen de drie leden van The Police een concert. 'Mijn eerste maanden hier zijn goed verlopen. Al werd het voetballen me soms moeilijk gemaakt door een achillespeesblessure. Het ging om de hechting op het hielbot. Dat maakte de blessure lastig te behandelen. De kennismaking met de club is niettemin positief. De club beschikt over goede mensen en een goed publiek.' Klopte het beeld dat hij vooraf, voor zijn komst naar de ArenA, van Ajax had? 'Ik heb eerder bij Anderlecht - ook een topclub - ge speeld. Daardoor wist ik wel een beetje wat ik kon en mocht ver wachten. Anderlecht is de grootste club van België. Ajax is de grootste in Nederland. Bij beide clubs is de druk groot. Het publiek bij Anderlecht is even kritisch als het Ajax-publiek. Er moet elke week gewonnen worden. Met mooi spel. Vooraf had ik bij Ajax het beeld dat bij een Europese topclub hoort. En dat beeld klopte ook. De druk bij mijn vorige club ADO Den Haag was trouwens groter. De druk om niet te verliezen werkt verlammender dan de druk van het moeten win nen. Bij ADO gingen sommige jongens echt gebukt onder die druk.' In Haagse dienst moet Delorge regelmatig hebben teruggedacht aan zijn laatste jaren bij Coventry City. Net als met de club uit Coventry degradeerde de Belg ook met ADO Den Haag naar de eerste divisie. De beide teleurstellende ervaringen zijn verwerkt. Al voorzien de treurige ervaringen bij Coventry en ADO alle in Engeland en Den Haag opge dane herinneringen van een zure nasmaak. 'We hebben niet gedaan 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 10