M3° K0x Feitjes&Weetjes Bijna international overwinning was helemaal lekker als je bedenkt dat Ajax destijds de beste ploeg van Europa was." "Ik heb één keer een mondelinge uitnodi ging voor het Nederlands elftal gehad van bondscoach Frantisek Fadrhonc. Later heb ik niets meer van hem gehoord, maar het was natuurlijk ook geen officiële uitnodi ging. Het is jammer, maar ook terecht. Ik was destijds nog een amateur bij Xerxes." De Rotterdammer herinnert zich nog goed wie in zijn AZ-periode zijn ploeggenoten waren. Vloeiend somt hij ze op: "Kist, Nygaard, Hovenkamp, Van Marwijk, Wild- bred, Spelbos, Vosmaer, Van Rijnsoever, Vonk, Mol, Vooys en Stapper. Ik heb buiten AZ-reünies om weinig contact meer met ze." AZ zou in het seizoen 1974-1975 uitein delijk als vijfde eindigen in de Eredivisie en de kwartfinale van de KNVB beker bereiken. (ESN) Eind jaren zeventig, begin jaren tachtig, was er ook sprake van een Nederlandse 'topvier.' De enorme ervaring van Ajax zorgde ervoor dat de Amsterdammers veelal met de punten huiswaarts konden keren in deze periode. Zo ook in het kampioensjaar van AZ (1980-1981). Een doelpunt van Frank Arnesen bracht Ajax de overwinning, omdat een fenomenale doelman Piet Schrijvers zeker lijkende doelpunten van Nygaard en Kist wist te pareren. in april 1983 verloor AZ de 'thuiswedstrijd' tegen Ajax. Burgermeester Rozemond van Alkmaar had, uit angst voor supportersrellen, het duel in Alkmaar verboden. De KNVB wees het Olympisch Stadion aan als decor voor deze wedstrijd. AZ verloor (2-3). In dit stadion heeft AZ ook twee keer de bekerfinale gespeeld tegen Ajax, beide keren (in 1978 en 1981) wonnen de Alkmaarders. Deze 35e wedstrijd in het DSB-stadion is de 30e keer dat AZ en Ajax elkaar in Alkmaar in competitieverband ontmoeten. Ook in de KNVB beker werd deze wedstrijd drie keer gespeeld. (AL)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26