r vAov^ fcO*> TqI a In deze rubriek gaan we terug naar een speciale editie van de wedstrijd die vandaag op het programma staat. In 1974 besliste Rob Meister (55) de 3-0 gewon nen thuiswedstrijd tegen Ajax met twee treffers én een assist. "Ik heb één keer een onofficiële uitnodiging voor Oranje gehad." Meister maakte van 1973 tot 1977 deel uit van de AZ-selectie. Een blessure voorkwam echter een veelbelovende carrière. "Net op het moment dat ik zou doorbreken moest ik stoppen met betaald voetbal. Ik was pas 25 jaar, maar mijn rechterknie wilde niet meer. Vervolgens heb ik het nog even geprobeerd bij mijn oude amateur club Xerxes, maar dat heb ik niet lang volgehouden. Ik heb uiteindelijk gekozen voor mijn gezondheid en ben helemaal gestopt met voetbal. AZ is mijn enige profclub geweest." Tegenwoordig is Meister werkzaam op de bloemenveiling in Naaldwijk, met een bedrijf gespecialiseerd in snijgroen. Het hoogtepunt in zijn vier jaren in Alkmaarse dienst vond ongetwijfeld plaats op 1 december 1974. Onder leiding van trainer Hans Kraay won AZ thuis van Ajax. Meister: "Ik kan me die wedstrijd nog heel goed herinneren. Omdat de linksbuiten-positie door een blessure van Eddy Schaafstra vrij was, kreeg ik de kans om daar te spelen. Normaal gesproken stond ik rechts op het middenveld, maar nood brak wet." "Na een scrimige met Kees Kist kreeg ik de bal voor mijn voeten en omspeelde ik Ajax-doelman Piet Schrijvers (1-0). Bij de tweede goal gaf ik een assist op Kist. De 3-0 scoorde ik met een omhaal", herin nert Meister zich het scoreverloop. "Die

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25