Pocognoli laat 'Daltons' in Geen keuze M i a tteigie acnier Een keuze tussen het Belgische (waar hij de afgelopen maanden een aantal keren de voorselectie haalde) en Italiaanse nationale team hoeft hij wat hem betreft niet te maken. Doordat zijn Italiaanse groothouders in de jaren '60 naar België emigreerden, is hij ook deels Italiaans. In een interview gaf hij echter onlangs al aan dat de keuze tussen België en Italië geen onderwerp voor hem is. 'Zelfs als ik de gouden schoen win, zal de bondscoach van Italië me nog niet kiezen', gaf hij toen aan. "Ja, die uitspraak is natuurlijk wat on realistisch, maar ik wiide er mee duidelijk maken dat mijn ambitie bij het Belgische team ligt. Ik ben er geboren en heb in de nationale jeugdteams gespeeld. Italië is voor mij vooral het land waar ik jaarlijks op vakantie ga en veel familie heb. Ook heb ik er een huis, maar verder ben ik gewoon Belg." Ondanks zijn link met het Zuid-Europese land kon hij Graziano Pellè tot nu toe nog niet helpen om hem wegwijs te maken in Alkmaar. "Ik spreek niet zo goed Italiaans. En dat is jammer, want ik wil graag helpen. Maar daarnaast ben ik zelf ook nieuw, waardoor ook ik nog niet alles weet. Toch vind ik het wel leuk dat ik nu voor het eerst met een Italiaan samen speel. Misschien helpt het me wel om mijn Italiaans te verbeteren. Dat zou een mooie bijkomstigheid zijn." (DG) 18 Samen met twee voormalig ploeggeno ten van Racing Genk ging Pocognoli af gelopen seizoen door het leven als een van de 'Daltons'. Met Faris Haroun en Logan Bailly voerde hij na een doelpunt regelmatig een schietnummertje op het veld op. Een verwijzing naar De Daltons, de boeven uit het epos van Lucky Luke. "Ja, zo noemden de supporters ons. Met z'n drieën waren we de jongste van de selectie. We hadden daardoor een speciale band met elkaar. Ook in de nationale jeugdteams speelden we samen. Zeker afgelopen seizoen waren we in Genk publiekslieveling. Maar dat is nu verleden tijd. De Daltons bestaan niet meer. Bij AZ zijn er geen 'Daltons'. De Belgen vormen niet echt een groep binnen AZ. Het was gewoon iets spe ciaals wat ik met Haroun en Bailly had."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 18