Spaarzame speelminuten zaalvoetballen en dan op zondag in de hoofdklasse spelen. Toch ben ik heel erg blij dat ik dat allemaal heb meegemaakt. Ik ken daardoor de waarde van tijd en geld. Bij Ajax speel ik nu met jongens sa men waarvan het merendeel al van jongs af aan in een professionele voetbalomge ving is opgegroeid. Van hen leer ik ook. Niet alleen als keeper, maar ook als mens. Wat er verder gebeurt zie ik wel. Aan het (prof)voetbal houd je geen vrienden over. We zijn allemaal passanten. Ik ben nu drie maanden weg bij Haarlem en je hoort niets meer van elkaar. Dat is geen verwijt, maar zo werkt het. Mijn echte voetbal vrienden komen uit de tijd van Hollandia. Maar dat is ook logisch omdat je daar een heel andere band met elkaar hebt." De keeper uit Hippolytushoef moet bij Ajax als derde doelman vooral geduld hebben. Als keeper van Haarlem kwam hij 126 keer in actie, terwijl hij bij Ajax zijn speel minuten vooral in wedstrijden van Jong Ajax moet pakken. Maar ook dat is geen eenvoudige opgave. "Dennis Gentenaar (reservekeeper, red.) moet natuurlijk ook zijn wedstrijden spelen en dan zijn er ook nog twee jonge keepers die ervaring bij de beloften moeten opdoen. Het is daardoor Omdat zijn collega-keepers vooralsnog van blessures en schorsingen gevrijwaard zijn gebleven, heeft Heijblok dit seizoen nog niet bij de selectie gezeten. Toch volgt hij zijn teamgenoten ook in het weekend op de voet. "Bij thuiswedstrijden ben je verplicht om er te zijn. Maar dat is natuur lijk geen straf. Ook als liefhebber is het fantastisch om in het stadion te zijn." Alhoewel uitwedstrijden niet verplicht zijn, zou hij vanmiddag als inwoner uit de kop van Noord-Holland graag de Noord-Hol landse derby tussen AZ en Ajax willen bij wonen. "Maar omdat AZ-Ajax al om 12:30 uur begint, ben ik op dat moment pas net klaar met de training van Jong Ajax. Een bezoek aan Alkmaar zit er daardoor waarschijnlijk niet in." (DG) wel eens dringen. Bij het eerste elftal zijn er drie keepers voor één plek en bij Jong Ajax eigenlijk vier. Dan moet je vooral geduldig op je beurt wachten."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11