'Kind van de club' uitgezwaaid - A A Win een gesigneerd Ajax-shirt! HF AFTRAP PI I77FI Ajax sinds 27 mei (Ajax - AZ 3-0) Vandaag 8 jaar geleden AJAX KICK Orr 9 Ajax en de supportersverenigingen SVA en AFCA namen tijdens de tweede dag van het LG Amsterdam Tournament afscheid van Ryan Babel en Kenneth Perez. Ryan Babel had het zichtbaar moeilijk met het afscheid van zijn Amsterdam in zijn ArenA. 'Ryan, je bent een kind van de club,' sprak tech nisch directeur Martin van Geel de ras-Ajacied toe. 'Je speelt hier vanaf je tiende en we hadden je graag nog wat langer bij ons gehouden. Maar ik weet zeker dat jij ons nooit vergeet en dat wij jou nooit vergeten.' Voor Kenneth Perez lag het afscheid iets anders dan voor Babel. De Deen speelde slechts een seizoen voor Ajax. 'Je bent in je enige seizoen heel belangrijk geweest,' liet Van Geel hem en de tienduizenden toeschouwers weten. 'Dankzij je doelpunten en assists ben je meteen ontzet tend populair geworden bij onze aanhang. Ajax wenst je veel geluk in de toekomst.' Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Slavia Praag, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost HORIZONTAAL 1 Voetbalhoofdstad van Bulgarije - 4 Speelstad van Slavia - 6 Was opvolger van Sacchi als technisch directeur bij Real Madrid - 7 Noorse spits, ruilde vorig seizoen met Milan Baros van club - 9 Voormalige AC Milan-speler en langdurig aanvoerder Kroatische elftal -10 Europese voetbalorganisatie -12 Coach van Slavia Praag -15 Clublied van deze club begint met Ziggezagge, ziggezagge -17 Onder de vlag van deze internationale sportbond moet Jacob Bergsma, oud-persvoorlichter van Ajax, tegenwoordig zijn werk doen -18 Keerde na Liverpool via Bordeaux dit jaar terug bij Slavia Praag - 21 Vroegere naam van Slavia - 24 Oud-middenvelder van Feyenoord - 26 Door deze Belgische club werd Slavia in 2005 uit de CL gegooid - 28 Nationaliteit van oud-Ajacied Frank Stapleton - 29 Recordhouder als maker van FA Cup-goals in Engeland - 31 Oud-Ajacied in Italiaanse dienst - 32 Zweedse aanvaller die zijn restaurant na zijn loopbaan vernoemde naar zijn Parma-rugnummer, Undici (elf) VERTICAAL 1 Braziliaanse oud-international, maakte in 2004 als vijftigjarige nog zijn rentree bij het Britse clubje Garforth Town - 2 Verdediging - 3 Martin van Geel was enige tijd voor deze Limburgse club actief - 4 Vertrok in 1996 van Slavia Praag naar Manchester United - 5 Doelman van Slavia die in de voorronde al tegen rood opliep - 8 Europese Unie -11 Tegenstander van Slavia Praag in de voorronde -13 Argentijns fotomodel dat een relatie zou hebben met Maradona -14 In 2003 nog door Ajax verhuurd aan Celta de Vigo -16 Oud- Slavia speler die lange tijd voor Liverpool speelde en vorig jaar bij Aston Villa actief was -19 Voormalig bandje dat veel sport in haar nummers stopte - 20 Italiaanse Olympische Comité - 21 PSV-speler, ooit topscorer van de eredivisie met een recordtotaal van 43 doelpunten - 22 Jeugdige Slavia-speler die ook in de belangstelling van Ajax stond - 23 Aanjager - 25 Oud-Ajacied, tegenwoordig pinchhitter bij Feyenoord - 27 Slowaak die nog enige tijd bij PSV speelde - 30 Wereldbeker - 31 Sport International Dinsdag 29 mei Carlo l'Ami wordt de nieuwe keeperstrainer van de selectie. Maandag 18 juni Emmanuel Boakye vertrekt definitief naar Heracles. Donderdag 5 juli Op de eerste training van het sei zoen zijn de nieuwe gezichten: Erik Heijblok, Laurent Delorge en de stagiairs Jurgen Colin, Sameegh Doutie en Thembinkosi Fanteni. Maandag 9 juli Tom de Mul verhuist naar Spanje. De jonge vleugelaanvaller tekent een contract bij Sevilla FC. Ook voor Kennedy Bakircioglü is de voorbereiding officieel begonnen. De van FC Twente overgekomen rechtsbuiten traint voor het eerst mee. Woensdag 11 juli Kenneth Perez verlaat Ajax en gaat naar landskampioen PSV. Donderdag 12 juli Ryan Babel gaat na tien jaar Ajax zijn voetbalgeluk bij Liverpool beproeven. Maandag 16 juli Ajax gaat, twee dagen na het met 4-0 gewon nen oefenduel tegen WSB, zoals gewoonlijk naar De Lutte op trainingskamp. Daarin wordt met 9-0 van GFC gewonnen en met 8-0 van Quick '20. Donderdag 19 juli Ajax contracteert de Spaanse 'veteraan' Ismael Urzaiz. Vrijdag 20 juli Dennis Rommedahl is de vol gende nieuwe aanwinst. De Deen, die eerder bij PSV speelde, werd voor drie jaar vastgelegd. Zaterdag 21 juli De oefenwedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt gestaakt en niet meer hervat. Dinsdag 24 juli Het trainingskamp in Schotland begint met een 1-1- gelijkspel tegen Glasgow Rangers. Zaterdag 28 juli Het oefenduel tegen Falkirk wordt met 2-1 verloren. Dinsdag 31 juli Jurgen Colin tekent een contract voor een jaar. Donderdag 2 augustus Ajax opent het LG Tournament met een 2-0 zege op Atlético Madrid. Zaterdag 4 augustus Ajax verliest het tweede duel in het Tournament met 1 -0 van Arsenal. Woensdag 8 augustus De Open dag wordt massaal bezocht. De tegenstander in de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League is Slavia Praag. Donderdag 9 au gustus Luis Suarez, speler van FC Groningen, wordt voor vijf jaar vastgelegd. Zaterdag 11 augustus Ajax wint de Johan Cruijff Schaal door PSV met 1-0 te ver slaan. Zondag 12 augustus Wesley Sneijder wordt voor een recordbedrag verkocht aan Real Madrid. y «3 15 augustus 1999 Ajax ontmoet sc Heerenveen op 15 augustus 1999. Het is de eerste thuiswedstrijd van het seizoen, een seizoen dat met hoge verwachtingen begint. Ajax komt in de uitverkochte ArenA eerst achter, waarna Brian Laudrup (foto) de gelijkmaker binnentikt. Nieuwe spits Nikos Machlas tekent daarna voor de 2-1 en Shota Arveladze scoort op prachtige wijze de derde Ajax-goal. Via Denneboom doet Heerenveen nog wat terug, maar Ajax wint. Trainer Jan Wouters zegt na afloop dat zijn ploeg nog veel beter gaat worden, maar die woorden blijken verre van profetisch. Ajax kent een matig jubileumjaar (de club bestaat 100 jaar) en Wouters moet voor het einde van het seizoen het veld ruimen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 8