Wesley Sneijder alsnog vertrokken DF AFTRAP Goede voorbereiding moet leiden tot Europees succes Niettemin bleek de spoedar- bitrage opnieuw een effectief drukmiddel. Net als eerder Georgios Samaras en Frank en Ronald de Boer, die hun zaak in Zeist eveneens ver loren, vertrekt Suarez tóch naar de gewenste club. Sjoerd Mossou in Algemeen Dagblad, 09-08-2007 Wij hebben het materiaal om kampioen te worden, dus dat mogen de supporters van ons verwachten. 8 AJAX KJCK Or F De voorbereiding op het seizoen 2007-2008 stond nadrukkelijk in het teken van de voorronde van de Champions League. Vanaf 5 juli is er door hoofdtrainer Henk ten Cate en zijn staf uitstekend gewerkt. In het trainingskamp in De Lutte is de basis gelegd, met name op het conditionele vlak. Daarop volgde een tweede trainingskamp, in Schotland, met de eerste twee proftegenstanders. Het Amsterdam Tournament was vervolgens een mooie volgende stap in de opbouw, en het gaf Ajax de gelegenheid zich te meten met Europese topploegen. Het spel tegen Atlético Madrid en Arsenal was hoopgevend; hopelijk krijgt dat vanavond een vervolg als Ajax zich tegen Slavia Praag probeert te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat is immers voor zowel de club als de spelers het mooiste podium om zich te profileren, in sportief en economisch opzicht. Hoewel gaandeweg het voorseizoen er spelers bij kwamen en vertrokken, staat het raamwerk van het elftal er. De mix van ervaring (Jaap Stam, Gabri, straks weer Edgar Davids) en talentvolle spe lers uit de eigen jeugdopleiding (Urby Emanuelson, John Heitinga, Thomas Vermaelen) moet ervoor zorgen dat Ajax het dit seizoen weer beter gaat doen dan het vorige. Dat wil zeggen: plaatsing voor de Champions League en het winnen van de landstitel. We hebben geprobeerd met gerichte aankopen het elftal daar waar nodig te versterken en hoewel er ook getalenteerde spelers zijn vertrokken, hebben we ook weer goede vervangers gevonden. Dus heb ben we er vertrouwen in dat Ajax deze doelstellingen kan gaan realiseren. Martin van Geel Technisch directeur John Heitinga in Voetbal International, 08-08-2007 De voetbalwereld is een krankzinnige. Zo zeg je dat je zeker nog een jaar bij Ajax blijft om rust te cre- eren en je voor te bereiden op het seizoen en zo sta je drie weken later wel je kastje uit te ruimen in de kleedkamer van de Amsterdam ArenA. Het overkwam Wesley Sneijder, die geen 'nee' wilde zeggen toen de Koninklijke uit Madrid zich voor hem meldde. 'Laten we niet dramatisch doen,' sprak trainer Henk ten Cate gelaten toen het vertrek nog niet eens een voldongen feit was. 'Je kunt ook trots zijn op het feit dat zo'n bedrag wordt geboden op een van jouw spelers. Sneijder komt zelfs uit onze eigen jeugdopleiding. Real Madrid behoort tot de meest gerenommeerde clubs ter wereld.' Sneijder sluit (waarschijnlijk) voorlopig de rij van spelers, die voor een toekomst buiten de ArenA kozen. Tijdens of na het vorige voet balseizoen raakte Ajax zeven spelers kwijt. Angelos Charisteas opende de rij door eind augustus 2006 naar Feyenoord te verkassen. Al vroeg in het jaar was ook bekend dat Juventus de nieuwe club van de Tsjech Zdenek Grygera zou worden. In de vier seizoenen dat hij bij Ajax speelde, was hij in 110 officiële wedstrij den actief. Daarin scoorde hij negen keer. Markus Rosenberg vertrok na twee jaar Ajax naar Werder Bremen. De Zweed kreeg min der speeltijd dan hij wilde en toen Werder Bremen interesse toonde, vertrok de spits naar Duitsland. Mauro Rosales ging de andere kant op. Ook hij verliet Ajax halverwege het seizoen en ging terug naar Argentinië. In de zomer waren het vooral de aanvallers die hun toekomst elders zagen. Tom de Mul te kende een mooi contract bij het Spaanse Sevilla. Kenneth Perez trainde in de eerste week van de voorbereiding nog wel met Ajax mee, maar kreeg een paar dagen later toch zijn gewilde transfer naar PSV. De grootste klapper leek de transfer van Ryan Babel te zijn. De Amsterdamse aanvaller door liep de gehele jeugdopleiding op de Toekomst en maakte zijn debuut voor het eerste elftal op 1 februari 2004 in de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag (4-0). In totaal speelde hij 111 duels voor de Amsterdamse club waarin hij 24 maal scoorde. Babel werd met Ajax lands kampioen in 2004, won twee maal de KNVB Beker en twee keer de Johan Cruijff Schaal. In februari 2005 debuteerde Ryan Babel in en tegen Roemenië voor het Nederlands elftal; hij maakte in die wedstrijd direct zijn eerste interlandgoal. Babel heeft inmiddels veertien interlands achter zijn naam staan en scoorde in totaal vier doelpunten voor Oranje. Afgelopen Na ruim vier seizoenen in Ajax 1 gaat Wesley Sneijder zijn voet- balgeluk bij Real Madrid beproeven. zomer werd hij met Jong Oranje in eigen land Europees kampioen. Met het vertrek van Babel en de persconferentie die Wesley Sneijder in De Lutte belegde om te zeggen dat hij dit seizoen nog bij Ajax zou blij ven, leek de transfermarkt wat Ajacieden betreft in rustiger vaarwater te zijn aangekomen. Maar tegen het grote geld kan niemand op. Toen Real Madrid bereid bleek tientallen miljoenen euro's neer te tellen voor de scorende middenvelder, was alles anders. En moest Ajax weer afscheid nemen van een kind van de club. Want net als Babel speelde Sneijder lang in de jeugdopleiding van Ajax. Op achttienjarige leeftijd maakte hij in de uitwedstrijd bij Willem II zijn debuut. Er zouden nog 126 eredivisiewedstrijden vol gen waarin Sneijder veelal een opvallende rol vertolkte. Afgelopen seizoen trad hij met het bereiken van de honderd competitieduels de of ficieuze Club van 100 binnen. Sneijder zou zijn totaal van 180 officiële wedstrijden nog flink gaan uitbreiden, was de verwachting. Maar nu blijkt het zijn eindtotaal te zijn. Wesley Sneijder, de tweebenige middenvelder uit Utrecht, zet zijn carrière voort in de Primera Division. Tot ziens, Wesley, en mucha suerte.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7