Ajax begint het seizoen met een prijs (§5 €m Het grote ver schil met vorig jaar is dat ik de spelers nu langer dan drie weken ken 9 TFRHRRl IK JOHAN CRUIJFF SCHAAL. Ajax-PSV 1-0 (1-0) Henk ten Cate AJAX KICK OFF 29 Gabri poeiert de bal van dichtbij binnen. Het zou de enige en dus winnende treffer zijn. Ajax is het seizoen 2007-2008 gestart met een prijs. De Amsterdammers troef den PSV af in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. De treffer van Gabri bleek goud waard: 1-0. De Spaanse kilometervreter rondde een aanval kort voor rust even hard als doel treffend af. PSV-doelman Heurelho da Silva Gomes heeft de bal waarschijn lijk slechts voorbij horen suizen. Gabri zette eigenhandig een kroon op het voorbereidende werk van (vooral) Dennis Rommedahl en Klaas Jan Huntelaar. De treffer van de middenvelder bleek de opmaat naar een mooi, maar ingetogen Ajax-feestje. Een feestje dat startte om 21.50 uur, exact in het eindsignaal van scheidsrechter Ruud Bossen. Zes minu ten later nam aanvoerder Huntelaar (Jaap Stam werd in de rust uit voorzorg gewis seld) de eerste prijs van het seizoen in ont vangst. Weer een minuutje later poseerden de Ajacieden trots met de vers veroverde schaal. Ajax legde zaterdag alweer beslag op zijn zevende Johan Cruijff Schaal (voor heen de Supercup), traditioneel de inzet van de strijd tussen de landskampioen en de winnaar van de KNVB Beker. 'Ik vond de wedstrijd niet goed, al begon nen we wel aardig,' keek de winnende trainer Henk ten Cate kritisch terug. 'We hebben verdiend gewonnen. Maar echt goed was het niet.' De gewonnen Johan Cruijff Schaal is een mooie opsteker, een bevestiging dat het goed zit binnen de Amsterdamse ploeg. Wesley Sneijder moest het treffen met de Eindhovenaren zaterdag overigens vanwege een schor sing verplicht aan zich voorbij laten gaan. Echt hoogstaand was de twaalfde wed strijd om de Johan Cruijff Schaal niet. Na een attractieve start zakte de wedstrijd iets in. PSV creëerde zichzelf telkens kleine kansjes. Opvallend vaak vonden de man nen van oud-Ajacied Ronald Koeman doel man Maarten Stekelenburg op hun weg. Ten Cate zag dat zijn ploeg de grootste kansen kreeg. Vooral na de openings goal van Gabri waren de Ajacieden meer maals (heel) dicht bij een tweede doelpunt. Huntelaar (via Gomes over) en Rommedahl (paal) waren ongelukkig in de afronding. Bij het aanbreken van de blessuretijd ranselde Gomes een prima geplaatste inzet van Huntelaar nog eens stijlvol uit de kruising. 'We hebben de tweede helft gecontro leerd,' aldus Ten Cate. 'Gomes heeft er twee zekere ballen uitgehaald.' De coach sprak zijn tevredenheid verder uit over de goede invalbeurt van Gregory van der Wiel en de prima controlerende rol van John Heitinga op het Amsterdamse mid denveld. Ajax - PSV bood de trainer een nieuw meetmoment voor de naderende ontmoeting tegen Slavia Praag. Vandaag treffen Ajax en Slavia Praag elkaar in het kwalificatietoernooi voor de Champions League. Met de naderende wedstrijd is direct verklaard waarom de Ajacieden hun feestje zaterdagavond ingetogen vierden. Een goed resultaat is vandaag minstens zo belangrijk. Vorig seizoen troffen de Ajacieden FC Kopenhagen in de kwalificatiestrijd voor een Champions Leagueticket. Medio au gustus 2006 kende Ten Cate zijn spelers slechts een handvol weken. Anno 2007, vlak voor de twee duels tegen Slavia Praag, zijn de trainer en zijn voetballers prima op elkaar ingespeeld. 'In de voorbereiding hebben we al bewezen weinig weg te ge ven. Ook tegen de grote ploegen niet. We hebben ook vanavond weinig weggegeven. We zijn nu dus een heel stuk verder.' Zaterdag 11 augustus 2007 Amsterdam ArenA - 47.500 Scheidsrechter: Ruud Bossen Scoreverloop: 43. Gabri 1-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu (25. Gregory van der Wiel), Jaap Stam 46. Mitchell Donald), Thomas Vermaelen, Jurgen Colin; Gabri, John Heitinga, Urby Emanuelson; Dennis Rommedahl, Klaas Jan Huntelaar (46. Kennedy (81Hedwiges Maduro) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Jeffrey Sarpong, Vurnon Anita, John Goossens PSV: Gomes; Jan Kromkamp (46. EduardoAlcides), Carlos Salcido, Erik Addo, Mike Zonneveld; Timmy Simons Ismael Aissati, Ibrahim Afellay, Edison Mendez (59. Jason Culina); Jonathan Reis (73. Genero Zeefuik), Otman Bakkal Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bas Roorda, Manuel da Costa, John de Jong, Tommie van der Leegte Klaas Jan Huntelaar met de Johan Cruijff Schaal. Gregory van der Wiel kende een uitstekende invalbeurt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27