Ajax komt net tekort 6 Het ginger soms hard aan toe 9 TFR1IGRI IK LG AMSTERDAM TOURNAMENT. Ajax - Arsenal 0-1 (0-0) Johnny Heitinga AJAX KJ OK OFr 27 LG AMSTERDAM TOURNAMENT uay Lazio Roma - Atlético Madrid 1-3 Ajax - Arsenal 0-1 Eindstand: 1Arsenal 2-8(3-1) 2. Atlético 2-6 (3-3) 3. Ajax 2-5(2-1) 4. Lazio 2-2 (2-5) g 4 ai Amsterdam ArenA - 40.000 Scheidsrechter: Kevin Blom Scoreverloop: 86.0-1 Robin van Persie Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jurgen Colin, Gregory van der Wiel (23. Dennis Rommedahl), Thomas Vermaelen, Hedwiges Maduro, Johnny Heitinga, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson (75. Mitchell Donald), Kennedy, Klaas Jan Huntelaar Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Erik Heijblok, Vurnon Anita, John Goossens Arsenal: Jens Lehmann; Bacary Sagna (85. Justin Hoyte), KoloTouré, Gael Clichy, Emmanuel Eboué; Tomas Rosicky (61Eduardo), Denilson, William Gallas Alexander Hleb, Mathieu Flamini, Robin van Persie (90. Armand Traore) Coach: Arsène Wenger Niet ingezet: Lukasz Fabianski, Philipe Senderos, Alex Song, Nicklas Bendtner Stijlvolle redding van Maarten Stekelenburg, die ijzersterk keepte op het Tournament. Johnny Heitinga werd gekozen tot beste spe ler van het toernooi. omdat Van der Wiel het slecht deed, maar omdat Ajax een verdediger over had. Rommedahl kreeg de linksbuitenpositie toebe deeld en was meteen dicht bij een doelpunt. 'Dennis deed het goed,' gaf Ten Cate zijn speler een com pliment. 'Er ging veel drei ging van hem uit, maar het liefst gebruik ik hem aan de rechterkant.' Ten Cate miste veel vaste krachten tegen Arsenal. Zo werd Jaap Stam bij voorbeeld gespaard, was Gabri geschorst en ont brak Edgar Davids van wege zijn beenbreuk. 'Hun afwezigheid was duidelijk te merken,' analyseerde Ten Cate. 'Zonder dat soort spelers red je het gewoon niet tegen een club als Arsenal.' Toch bood Ajax na dat eerste kwartier behoor lijk tegenstand. Vanaf de flanken (Rommedahl en Kennedy) zorgde de thuisploeg voor behoor lijk veel gevaar, op het middenveld controleerde Heitinga en achterin werd alles goed dichtgehouden dankzij het centrale ver- Het duel tussen Thomas Vermaelen en Robin van Ajax greep net naast de eindzege in het LG Amsterdam Tournament. De Amsterdammers verloren met 1-0 van Arsenal door een late treffer van Robin van Persie. Henk ten Cate noemde de Engelse tegenstander 'een maatje te groot'. Ajax had 86 minuten lang de eindwinst in het Amsterdamse toernooi binnen hand bereik. Een 0-0 zou voor de thuisploeg voldoende zijn geweest om de bokaal in eigen stadion te houden. Maar Robin van Persie stond het eerste echte Ajax-geluk van het seizoen in de weg. Vlak voor tijd wekte hij een voorzet vanaf de linkerkant achter doelman Maarten Stekelenburg. 'Dat was heel zuur,' zei John Heitinga na rsie was een interessante 'wedstrijd-in-een-weds afloop. 'Je wilt iedere wedstrijd winnen en als dat dan vlak voor tijd mis gaat, dan baal je.' Keiharde duels maakten duidelijk dat beide ploegen de wedstrijd meer dan serieus namen. 'Het ging er inderdaad af en toe hard aan toe,' zei Heitinga. Henk ten Cate vond Arsenal in de goed gevulde ArenA de betere ploeg. 'Arsenal was echt een maatje te groot. In het eer ste kwartier werden we van het kastje naar de muur gestuurd. Toen hebben we snel gewisseld en liep het beter.' De trai ner haalde heel snel verdediger Gregory van der Wiel naar de kant en bracht aanvaller Dennis Rommedahl in. Niet d, dedigingsduo Vermaelen/ Colin. Pas een uur ver der kregen de Londenaren weer de overhand. Van Persie was in de 73ste minuut al dicht bij de openingstreffer, maar Stekelenburg stopte zijn inzet. Een kwartier later schoot de Arsenal-aanval- ler wel raak en bezorgde hij zijn ploeg de eindwinst in het Tournament. 'Jammer,' vond Ten Cate. 'Maar ik kijk toch met een goed gevoel terug op dit toernooi. Vooral als je bedenkt hoe we tegen Atlético hebben gespeeld.' Hoewel Ajax met vijf punten als derde eindigde in de eindstand, sloot Heitinga het toernooi toch af met een prijs. Hij werd uitgeroepen tot beste voetballer van het toernooi.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25