Ajax maakt vorderingen w Winnen van een tegenstan der die zoveel heeft ingekocht, is niet slecht J TFR1 IflRI IK LG AMSTERDAM TOURNAMENT. Ajax - Atlético Madrid 2-0 (0-0) Henk ten Cate 26 *S>AJAXKJCK OFF Urby Emanuelson speelde als linkshalf een uitstekende wedstrijd tegen de Spaanse topclub. Ajax presenteerde zich tegen Atlético Madrid voor het eerst voor eigen publiek. Het eerste, met 2-0 gewonnen optre den op het LG Amsterdam Tournament smaakte direct naar meer. 'We hebben een aardige wedstrijd ge speeld en vooral voor rust weinig weg gegeven,' blikte Ajax-trainer Henk ten Cate realistisch terug. 'Na rust maakten we twee goede goals. Het was een ver diende overwinning.' De Ajacieden lieten een goede indruk achter. De thuisploeg dicteerde het spel en drong de Madrilenen bij vlagen ver terug. Ajax had met name de eerste helft het beste van het spel. Atlético creëerde zichzelf het eerste bedrijf nauwelijks een echte kans. 'Complimenten voor ons ge disciplineerde spel en het hoge tempo waarin werd gespeeld,' zei Ten Cate. 'We maken vorderingen.' Ajax - Atlético bood de coach en zijn spelers een nieuw 'meetmoment' in de voorbereiding. Alles staat in dienst van de eerste voorrondewedstrijd voor deel name aan de Champions League, half augustus. Kennedy, Jaap Stam en Klaas Jan Huntelaar werden ook voortijdig uit voorzorg gewisseld. De vorderingen bij zijn spelers stemden Ten Cate in ieder geval tevreden. De trainer toonde zich na de wedstrijd gematigd optimistisch over de nabije voetbaltoekomst. Ten Cate, onverminderd complimenteus: 'Als je van een tegenstander wint die voor heel veel geld heeft ingekocht, is dat niet slecht.' Gabri deed na rust zowel in positief als in negatief opzicht van zich spreken. Kort na de hervatting kopte de Spanjaard de bal krachtig voorbij Christian Abbiati: 1 -0. De middenvelder werd op maat bediend door Urby Emanuelson, die op zijn beurt profi teerde van voorbereidend werk van ge legenheidslinksback Jurgen Colin. Gabri haalde het einde van de wedstrijd echter niet, De Ajacied raakte Simao Sabrosa een minuut voor tijd fors. Scheidsrechter Eric Braamhaar 'beloonde' de vreemde actie met rood. 'Een domme actie,' be oordeelde Ten Cate de overtreding van zijn speler. 'Bij een 2-0 voorsprong mag je op dat moment geen risico nemen.' Gabri werd later voor vier vriendschappelijke wedstrijden geschorst. Ten Cate hield een veel beter gevoel over aan de openingsgoal van zijn pupil. De trainer kwalificeerde de treffer van Gabri terecht als een 'teamgoal'. Het prima voorwerk werd geleverd door verschil lende Ajacieden, die opereerden vanuit verschillende linies. De 2-0 was een indi vidueel hoogstandje van Wesley Sneijder. De middenvelder kogelde na een klein uur verwoestend raak. Van afstand liet hij doelman Abbiati volstrekt kansloos, Donderdag 2 augustus 2007 Amsterdam ArenA -18.000 Scheidsrechter: Erik Braamhaar Scoreverloop: 47. Gabri 1 -0,59. Wesley Sneijder 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jaap Stam (46. Hedwiges Maduro), Thomas Vermaelen, Jurgen Colin, I Gabri, Johnny Heitinga, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson, Kennedy (46. Dennis Rommedahl), Klaas Jan Huntelaar (74. Mitchell Donald) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Vurnon Anita, John Goossens Atlético Madrid: Christian Abbiati; Giorgios Seitaridis, Antonio Lopez, Costinha (58. Maniche), Fabiano Eller, Raul Garcia, Pablo Ibanez, Jose Manuel Jurado (46. Simao Sabrosa), Mista (58. Luis Garcia), Braulio Nobrega Rodriguez, Maxi Rodriguez Coach: Javier Aguirre Niet ingezet: Leo Franco, Mariano Pemia, Peter Luccin, Ze Castro Wesley Sneijder wordt na zijn magistrale goal gefeliciteerd door Gabri. Jurgen Colin deed het goed als linksback tegen Atlético. LG AMSTERDAM TOURNAMENT Dag 1: Lazio Roma - Arsenal 1-2 Ajax - Atlético Madrid 2-0 Stand na dag 1: 1Ajax 1-5(2-0) 2. Arsenal 1-5(2-1) 3. Lazio 1-1 (1-2) 4. Atlético 1-0(0-2)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 24