ACHTFRGRONP "AJAXIUCK OFF 25 2005-2006: Brondby IF 2006-2007: FC Kopenhagen Juichende Ajacieden op een hoopje. Na het gelijkspel in Denemarken (2-2) verslaan de Amsterdammers Brondby IF in de ArenA met 3-1. Het is ruim genoeg voor kwalificatie voor de Champions League. Waar Galasek zich als redder manifesteerde te gen Grazer AK, daar ontpopte Wesley Sneijder zich tot redder van Ajax in het kwalificatie tweeluik tegen Brondby IF. De Denen be wezen zich als taaie tegenstanders. In het Brondby-stadion kwamen beide kemphanen een gelijkspel overeen. Even leken de Ajacieden Denemarken te verlaten met een kleine over winning. Na treffers van Markus Rosenberg en Ryan Babel nam de ploeg van trainer Danny Blind een 1-2-voorsprong. Door een ongelukkige actie van Julien Escudé werd het in blessuretijd alsnog 2-2. Het eigen doelpunt van de Franse Ajacied voorzag de return van een ongewenste extra lading spanning. Jaap Stam, Klaas Jan Huntelaar en John Heitinga bejubelen een Ajax-treffer. FC Kopenhagen-keeper Christiansen (zichtbaar op achtergrond) weet zich verslagen. Ajax begon aarzelend aan de return. De schrik sloeg de Amsterdammers om het hart toen Johan Elmander een minuut voor rust toesloeg: 0-1. De tweede helft was slechts vijf minuten oud toen Ryan Babel Ajax naast de Denen schoot. Sneijder loodste de Amsterdammers in een tijdbestek van acht minuten definitief voor bij Brondby IF. De middenvelder bekroonde zijn invalbeurt met twee klokgave treffers. Met een 3-1-overwinning plaatsten de Amsterdammers zich - zeker wat resultaat betreft - toch nog glansrijk voor het hoofdtoernooi. Verslagenheid en tranen. De laatste kracht meting van Ajax in het kwalificatietoernooi voor de Champions League liep uit op een bizarre deceptie. Een eigen doelpunt van Ajacied Thomas Vermaelen maakte het verlies extra zuur. Ploeggenoten en trai ners probeerden de Belg na de uitscha keling te troosten. Maar Vermaelen leek op deze desastreuze augustusavond in 2006 ontroostbaar. Silberbauer leidde de Amsterdamse on dergang in. De oud- Ajacieden André Bergdolmo esper Gronkjasr maakten een succesvolle rentree in de ArenA. FC Kopenhagen plaatste zich ten koste van Ajax voor de Champions League. Hoe anders waren de emoties na de twee weken eerder gespeelde heenwedstrijd in Kopenhagen. Klaas Jan Huntelaar toonde zijn waarde door twee maal toe te slaan. De onhoudbare inzet van verdediger Brede Hangeland was vervelend, maar de schade leek nog te overzien. Na het eerste duel leek alles nog koek en ei voor de Amsterdammers. Al werd al wel duidelijk dat het opportunistische en geslepen spel van de Denen Ajax niet bepaald lag. Kopenhagen hanteerde meestal een lange bal richting de aanvallers. Het was waken voor een tegengoal, maar de gewonnen uitwedstrijd (2-1) bood voldoende vertrouwen en perspectief voor de return in Amsterdam. Zo werd nog gedacht tijdens de terugreis van Kopenhagen naar Amsterdam. Ajax werd voor eigen publiek uiteindelijk getackeld door een combinatie van pech en sportieve tegenwind. Niet eerder liep een kwa lificatiewedstrijd voor de Amsterdammers zo teleurstellend af. De klap had het effect van een mokerslag. De deelname aan het UEFA Cup toernooi was niet meer dan een karige troost prijs. Ajax zal zo'n teleurstelling tegen Slavia Praag ten koste van alles moeten voorkomen. Oud-Ajacied André Bergdolmo ontvangt de felicitaties van de teleurgestelde Wesley Sneijder. Ajax is uitgeschakeld voor de Champions League.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 23