Jong Ajax met Adrie Koster op jacht naar succes nF TOFKOMST Hoogste niveau 22 AJAX KJ CX Orr De doelen van Jong Ajax zijn dit seizoen net zo duidelijk als aan het begin van elke voetbaljaar gang: talenten opleiden voor het eerste elftal én meedoen om de prijzen. Nieuw dit jaar is het trainersduo. Adrie Koster en Aron Winter zullen de talenten onder hun hoede nemen. tekst Timo Bruijns Het meedoen om de prijzen werd al bij de eerste serieuze voorbereiding op het seizoen in de praktijk gebracht. Op zaterdag 4 augustus veroverden de Amsterdammers in Wormerveer de Talents Cup. Ajax versloeg tijdens het prestigieuze toernooi Jong Espanyol en Jong Liverpool; voor nieuwe trainer Adrie Koster meteen een leuke opsteker. De voormalige hoofdcoach van onder andere RKC Waalwijk is bezig aan zijn eerste seizoen in Amsterdam. Samen met Aron Winter (die vorig jaar Jong Ajax trainde met assistentie van Maarten Stekelenburg) moet hij de jonge voetballers klaarstomen voor het hoogste niveau. Martin van Geel is blij dat Koster de club deze zomer is komen versterken. 'We zochten een trainer met heel veel ervaring, ook als speler op het hoogste niveau,' zei de technisch direc teur na de contractondertekening van Koster. 'Daarbij staat hij aanvallend voetbal voor en past hij goed in de organisatie: Adrie is een man met wie je goed kunt samenwerken.' Niet alleen de trainersstaf, maar ook de selec tie is behoorlijk veranderd ten opzichte van de spelersgroep van begin vorig seizoen. Maar liefst vier spelers hebben definitief de overstap gemaakt van Jong Ajax naar de selectie van Ajax 1. Gregory van der Wiel, Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong en Mitchell Donald krijgen de kans om zich in het elftal van Henk ten Cate te spelen. John Goossens maakt deel uit van Jong Ajax, maar tijdens de voorbereiding werd hij, bij gebrek aan een fitte linksbuiten, ook naar de A-selectie gehaald. Kortom: de opleidings functie van Jong Ajax werkt uitstekend! Dustin Huisman (MW), Derk Boerrigter (FC Zwolle), Cees Keizer (Vitesse) en Michael Timisela (VW) zochten hun heil ergens an ders in het profvoetbal. Rydell Poepon maakt dit seizoen evenmin deel uit van de Jong Ajax-selectie. Hij werd opnieuw verhuurd Door zijn uitverkiezing als Talent van de Toekomst zal Siem de Jong de ogen op zich gericht weten. aan Willem II. Poepon ver lengde zijn contract met Ajax dit voorjaar wel tot medio 2010. Donovan Slijngard is wel weer van de partij bij Jong Ajax. Halverwege vorig seizoen werd hij nog ver huurd aan FC Groningen. Ook Chakib Tayeb, Javier Martina, Marijn Sterk, Stanton Lewis, Murat Yildirim en keepers Marco van Duin en Koen Verhoeff staan opnieuw op de team foto van Jong Ajax. Met de doorstroom van de junioren naar het Beloftenteam zit het ook goed. Toby Alderweireld, Marvin Hasselbaink, Dionitio Liesdek, Christian Supusepa, Jan-Arie van der Heijden, Nathaniel Will, Vito Wormgoor en Siem de Jong hebben de over stap gemaakt van de jeugd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 20