NIFIIWF FiF7imTFN Ismael Urzaiz, spits Jurgen Colin, verdediger Dennis Rommedahl, aanvaller Luis Suarez, aanvaller AJAX KJ CK Drr 13 Ajax versterkte de aanval met spits Ismael Urzaiz. De Spaanse voetbal ler kwam over van Athletic Bilbao en tekende in Amsterdam een con tract voor één seizoen. De 25-voudig international werd op 7 oktober 1971 geboren in Tudela (Spanje). Urzaiz genoot zijn opleiding bij Real Madrid. Via Albacete, Celta de Vigo, Rayo Vallecano, Salamanca en Espanyol kwam hij in 1996 terecht bij Athletic Bilbao. Ismael Urzaiz speelde in 11 seizoenen 367 competitiewedstrijden voor Athletic Bilbao en scoorde daarin 116 keer. 'Ik heb veel zin in mijn verblijf bij Ajax. Het is een mooi, nieuw avontuur. Ik hoop van waarde te kunnen zijn voor het elftal. Ik bezit de noodzake lijke kwaliteiten voor een aanvaller en scoor veel goals met mijn hoofd,' aldus de 1.88 meter lange spits. 'Maar het gaat er vooral om samen met het team te winnen; ik wil er zijn voor de rest van het team.' Ajax past perfect bij mij, zei Rommedahl. 'Ik hoop dat ik ook perfect bij Ajax pas. Ik wilde graag terug naar Nederland. Ik heb heel wat ja ren in de Nederlandse competitie gespeeld, en ik hou van het positieve voetbal dat er gespeeld wordt. Dat geldt natuurlijk helemaal voor Ajax. Dat speelt aanvallend, vooruit en altijd voor de prijzen.' Jurgen Colin tekende na een stageperiode een contract tot 1 juli 2008. In het contract is een optie tot twee jaar verlenging opgenomen. Colin kwam over van Norwich City, waar de verdediger de afgelopen twee seizoenen speelde. Colin werd op 20 januari 1981 geboren in Utrecht. In 2001 begon de verdediger aan zijn loopbaan in de Eredivisie bij PSV, in hetzelfde seizoen ging hij over naar KRC Genk. Via NAC Breda en een terugkeer naar PSV maakte Colin in 2005 de overstap naar het Engelse Norwich City. 'Ajax is de club waar ik altijd al heb willen spelen.' In geuren en kleuren kan Colin vertellen over zijn voorliefde voor het klassieke roodwitte Ajax-tenue. 'Dat heb ik altijd al het mooiste voetbalshirt gevonden. Mooi dat ik het shirt nu al een aantal keer heb mogen dragen.' Ajax legde de Deense voetballer Dennis Rommedahl voor drie jaar vast. De aanvaller kwam over van Charlton Athletic, waar hij de afge lopen drie seizoenen actief was. Rommedahl werd op 22 juli 1978 geboren in Kopenhagen. Hij be gon zijn loopbaan in 1995 bij het Deense Lyngby FC. In 1996 werd Rommedahl overgenomen door PSV, waar hij acht sei zoenen onder contract stond. Hij maakte in 2004 de over stap naar Charlton Athletic en speelde voor de Engelse club in totaal 75 competi tiewedstrijden. Op 16 augustus 2000 maakte Rommedahl zijn debuut in het Deense nationale elf tal, waarvoor hij in middels 67 keer uit kwam en vijftien keer scoorde. Ajax en FC Groningen bereikten uiteindelijk toch overeenstemming over de overgang van Luis Suarez naar Ajax. De aanvaller uit Uruguay tekende in Amsterdam een vijfjarig contract. Ajax betaalde Groningen direct 7,5 miljoen voor de overgang van de speler. De 20-jarige Suarez kwam afgelopen seizoen uit voor FC Groningen. Daar maakte hij in 29 compe titieduels tien doelpunten. Daarvoor speelde hij in Uruguay bij Nacional. PRO SHOTS/JAN KANNING

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12