SL NIFIIWF PiF7inHTFN Erik Heijblok, doelman Laurent Delorge, middenvelder Kennedy, aanvaller AJAX KICK OFF De nieuwe Ajacieden Ajax versterkte zich in de zomerperiode met een aantal nieuwe spelers. Tot en met vrijdag 10 augustus zetten zeven aanwinsten hun handtekening onder een contract met Ajax. Hier een overzicht van de nieuwe gezichten die dit seizoen in de Amsterdam ArenA te bewonderen zijn. tekst Joris Zandbergen Erik Heijblok tekende een contract dat loopt van 1 juli 2007 tot en met 30 juni 2008. In het contract is een optie tot verlenging van twee jaar opgenomen. Heijblok was sinds 2003 keeper van HFC Haarlem. Hij vervangt doelman Kenneth Vermeer, die dit seizoen op huurbasis voor Willem II uitkomt. 'Dit is wel een heel aparte carrière-move,' zei Heijblok toen hij zijn handtekening onder de verbintenis had gezet. 'Het is natuurlijk fan tastisch,' aldus de keeper. 'Echt uniek. Ik wist wel dat ik weg zou gaan bij Haarlem en ik hoopte wel op een stapje hoger, maar dat ik bij zo'n grote club zou kunnen tekenen, had ik niet gedacht.' Ajax nam Laurent Delorge over van ADO Den Haag. Het contract van Delorge is ingegaan op 1 juli 2007 en loopt tot en met 30 juni 2009. Ajax heeft het recht om de overeenkomst met nog eens twee jaar te verlengen. De Belgische aanvallende middenvelder werd geboren op 21 juli 1979 te Leuven (België). Op 19-jarige leeftijd werd Delorge gecontracteerd door AA Gent. Vanaf 1998 speelde hij achtereenvolgens voor Coventry City, Lierse SK en Anderlecht, waarna hij de overstap maakte naar ADO Den Haag. Delorge speelde 28 wedstrijden voor de Haagse club waarin hij vijf doelpunten maakte. 'Ik heb er hard voor gewerkt, maar ik had ook niet kunnen denken dat ik ooit voor Ajax zou mogen spelen,' vatte de Belg zijn eerste gevoelens samen. 'Ik hoop me nu snel aan te kunnen passen aan het hogere niveau. Het was natuurlijk altijd mijn doel, en ik ben blij met de kans die ik nu gekregen heb. Ook ben dankbaar voor de kans die ADO Den Haag mij heeft gegeven om me te ontwikkelen en mezelf te kunnen laten zien in de Eredivisie.' Kennedy Bakircioglü kwam naar Ajax van FC Twente. De 26-jarige Zweed zette zijn handtekening onder een vierjarig contract. Kennedy begon zijn professionele carrière in 1996 bij het Zweedse Assyriska. Drie seizoenen later verhuisde hij naar Hammarby, waarmee hij in 2001 het Zweedse kampioenschap veroverde. Via een tweejarig uit stapje naar het Griekse Iraklis kwam hij in de zomer van 2005 terecht bij FC Twente. In Enschede groeide hij meteen uit tot een vaste waarde, die van zich liet spreken met zijn gevaarlijke aanvallende acties en uitstekende schot. Het seizoen 2006-2007 betekende zijn echte door braak. In de Eredivisie maakte hij vijftien treffers en met FC Twente schopte hij het tot de play-offs om een plaats in de voorronde van de Champions League. 'Ik ben ontzettend blij dat ik de komende jaren bij Ajax voetbal,' zei Kennedy. 'Ajax is een mooie, grote club, die ook nog eens het aanval lende systeem speelt dat bij mij past. Het gevoel is heel erg goed', aldus de Zweed. 'Van Zlatan Ibrahimovic, die een goede vriend van mij is, had ik al positieve verhalen gehoord over de club. Ik heb zin in de ko mende seizoenen en hoop dat we de supporters blij gaan maken.' 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 10