Missie in janr van de waarheid i AFC AJAX Het LC Amsterdam Tournament vormt voor AFC Ajax het spectaculaire slotdecor in de aanloop naar de cruciale derde voorronde van de Champions League. De Amsterdammers zullen in toppers tegen Atlético de Madrid en Arsenal FC voldoende vertrouwen moeten opdoen om zich na twee jaar afwezigheid weer op te maken voor het miljoenenbal. Daarnaast eist het beleidsplan de landstitel. @LG E R 5-dV<Vi Tournament 2007 De voorbereiding op het seizoen verliep aanvankelijk vrij onrustig. Transferge ruchten en blessures wierpen een scha- duwoverde belangrijkste reden van een trainingskamp: teambuilding. Uiteinde lijk zag ook Wesley Sneijder in dat alle transferperikelen hem, zijn ploeggeno ten en de club weinig rust gaven. De gewilde middenvelder hakte de knoop aan het eind van het trainingskamp in De Lutte door en speelt in ieder geval nog één seizoen voor Ajax. Dat maakt van Ajax een "fantastische ploeg". Die woorden gebruikte Henkten Cate nadat hem tijdens een persconfe rentie in De Lutte werd gevraagd wat voor ploeg hij had als Sneijder niet zou vertrekken. De Utrechter zelf zag even eens in dat er in het slotjaar van onder andere Henk ten Cate en Jaap Stam iets moois viel te behalen. „Ik wil ver komen in de Champions League." De 'man van dertig miljoen' kan de laat ste grote stap in zijn groeiproces zet ten door Ajax bij de hand te nemen in het Europese elitetoernooi. „Als hij dat doet, gaan bij iedereen de ogen open en staan de clubs in de rij. Je hebt het bij een grote club makkelijker als men je als een 'grote meneer' binnenhaalt", aldus Ten Cate. „Dat maakte ik bij FC Barce lona ook mee." Het LG Amsterdam Tournament staat in direct verband met de twee confronta ties in de derde voorronde Champions League. Er zit genoeg voorbereidingstijd tussen het evenement en het vroege piekmoment voor de Amsterdammers. Bovendien zal heel Ajax zich willen revancheren voor de pijnlijke uitscha keling door FC Kopenhagen in het afge lopen seizoen. Ajax heeft op papier een sterkere selec tie in vergelijking met het afgelopen jaar. Dat is een knappe prestatie in het hedendaags voetbal. Wat dat betreft geeft het clubbestuur een duidelijk signaal af aan de kooplustige Europese grootmachten. Ajax als opleidingsinsti tuut van Europa? Liever niet en anders alleen voor forse transfersommen. Komend seizoen belooftveel moois voor de fans. ledereen wil zo snel mogelijk de anticlimax van 29 april wegspoelen toen Ajax de landstitel verspeelde met één treffer verschil. Desondanks won Ten Cate in zijn eerste jaar wel de Johan Cruijff Schaal, KNVB-bekeren play-offs. Nieuw in de selectie zijn de rechteraan- vallers Kennedy Bakircioglu en Den nis Rommedahl, de Spaanse 35-jarige pinchhitter Ismael Urzaiz, Laurent Del- orge en huurling Jan Vertonghen kwam terug na een jaartje ontgroenen bij RKC Waalwijk. De as van de ploeg bleef intact en het middenveld met Gabri- Sneijder-Davids - die helaas vanwege een scheenbeenbreuk het begin van de competitie moet missen - is zelfs van internationale klasse. Datzelfde geldt voor de verdediging. De ervaren Jaap Stam en John Heitinga vor men hoogstwaarschijnlijk het centrale verdedigingsduo. Op de flanken staan de Roemeen George Ogararu (rechts) en Urby Emanuelson (links). Van beide spelers wordt dit jaar meer verwacht. Ogararu moet zijn criticasters definitief overtuigen en Emanuelson dient dit jaar definitief alle schroom van zich af te gooien. 2008 Moet het kampioensjaar van Ajax worden. Dat schrijft het beleidsplan immers voor. Ten Cate heeft daarnaast Henk ten Cate gaat met Ajax voor niets minder dan de landstitel. Bdo 2 ai LC AM! do 2 augustus za 4 augustus LC AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9