- GABY MUDINGAYI IIIII oj jI j Tournament 2007 Het huidige elftal van 5.5. Lazio steunt vooral op een hecht collectief. Grote vedetten als Christian Vieri en Juan Sebastian Verón ontbreken, maar de kracht van het team van trainer Delio Rossi ligt in de onder linge bereidheid voor elkaar door het vuur te gaan. Eén van de sterkhouders bij de club uit de Italiaanse hoofdstad, is Ga by Mud in gayi. De in Congo geboren Belg doet bij menig voetballiefhebber - vooralsnog - de wenkbrauwen fronsen. De redelijk anonieme Mudingayi was afgelopen seizoen echter een belangrijke kracht op het middenveld. Hij kwam tot 29 wedstrijden in het eerste van Lazio en had zodoende een groot aandeel in de derde plaats van de club in de Serie A. Bij Mudingayi gaat eigenlijk dezelfde vergelijking op als bij de Nederlander Jerrel Hasselbaink. Ook Mudingayi heeft een haatliefde-verhouding met zijn vaderland. Waar Hasselbaink in Portugal zijn doorbraak moest bewerk stelligen, vertrok Mudingayi naar Italië. In België gloorde geen hoop op een succesvolle carrière voor de 25-jarige middenvelder. Mudingayi verdedigde in eigen land de kleuren van AA Gent, maar mocht vertrekken omdat trainer Jan Olde Riekerink (inmiddels hoofd jeugdopleiding bij Ajax) het niet in hem zag zitten. Hij vertrok halverwege het seizoen 2003/2004 naar Torino, des tijds acterend in de Serie B. Na anderhalf seizoen werd hij door Lazio weggeplukt en bij de 'Biancocelesti' bewees hij het ongelijk van zijn criticasters. „Dit is een revanche op al diegenen die niet in mij geloofden", liet hij tijdens zijn transfer naar Lazio optekenen. „Vooral trainer Jan Olde Riekerink zag geen toekomst in mij. Breken kon ik als de beste. Maar als ik de bal had, was er volgens hem toch een groot probleem. Manager Louwagie was dan ook wat blij dat Tweedeklasser Torino destijds 250.000 euro aan transfergeld voor mij op tafel legde. Als je dan trainer Roberto Mancini van Internazionale op televisie hoort verklaren dat ik wél een toekomst heb in Italië, wie moet ik dan geloven?" In zijn eerste seizoen bij Lazio kwam hij tot elf optredens in de hoofdmacht, maar afgelopen seizoen vestigde hij zijn naam definitief. „Het afgelopen seizoen was mijn beste ooit voor Lazio. Ik haalde een constant niveau, wat niet vanzelfsprekend is in Italië. Ik ben er ook op vooruitgegaan. De trainer schonk mij vertrouwen en zelfs toen het wat minder liep, voelde ik dat de staf achter mij stond. Op die manier is het natuurlijk iets makkelijker wer ken. Maar ik aanvaard ook kritiek als ik slecht speel", aldus Mudingayi. Inmiddels kan het Belgische nationale elftal ook niet meer om hem heen. De middenvelder speelde zijn eerste inter land in 2003. Na de negentig minuten SPELERSPASPOORT Voornaam: Gaby Achternaam: Mudingayi Geboortedatum: 01-10-1981 Geboorteplaats: Kinshasa, Democratische Republiek Congo Nationaliteit: Belgisch Speler van: Lazio seizoen club wedstrijden doelpunten competitie 2000/01 AA Gent 11 0 België 2001/02 AA Gent 15 0 België 2002/03 AA Gent 21 0 België 2003/04 AA Gent 16 0 België 2003/04 Torino 11 0 Serie B 2004/05 Torino 23 1 Serie B 2005/06 Lazio 14 1 Serie A 2006/07 Lazio 29 0 Serie A Totaal: 143 2 Aantal interlands België: zes Maarten Dekkers do 2 augustus za 4 augustus LC AMSTERDAM TOURNAMENT in het vriend schappelijke duel tegen Polen raakte hij uit beeld. Anno 2007 heeft hij zich definitief ver zekerd vaneen plaats bij de 'Rode Duivels'. Hij kwam tot nu toe tot zes interlands en zijn ster lijkt alleen maar rijzende. Zijn goede optre den bij zijn club Lazio heeft de interesse van de Europese top gewekt. Hij werd al in verband gebracht met de Italiaanse grootmachten A.C. Milan en Juventus, terwijl ook Liverpool en Olympique Lyon de middenvelder volgen. Vooralsnog kan Lazio nog de vruch ten plukken van de middenvelder. Mudingayi staat nog tot medio 2010 onder contract bij de Romeinen en zal zich met zijn club proberen te kwalifi ceren voor de Champions League. De Belg wil zijn stijgende lijn van het afge lopen seizoen doortrekken in het mil joenenbal, waar veelal de beste spelers van de wereld acte de présence geven. Op het LG Amsterdam Tournament kan Mudingayi alvast een voorproefje verwachten van het niveau dat ver wacht wordt in de Champions League. Gastheer Ajax en Arsenal hebben zich evenals Lazio weten te plaatsen voor de voorronde van het kampioenenbal, ter wijl Atlético Madrid in de jaren negen tig ook haar kunsten liet zien in het belangrijkste clubtoernooi van Europa. Nu Mudingayi nog.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 35