SS.LAZIO PALMARES Naam: S.S. Lazio Opgericht: 9 januari 1900 Bijnaam: Biancocelesti Stadion: Stadio Olimpico (73.000) Manager: Delio Rossi Meeste cluboptredens: Giuseppe Favalli (401) Website: www.sslazio.it Prijzen: Nationale titels:1974, 2000 Coppa Italia: 1958,1998, 2000, 2004 Italiaanse Supercup: 1998, 2000 Europa Cup II: 1999 Europese Supercup: 1999 Eindstand Italië 2006/2007 1. Internazionale 38-97 2. AS Roma 38-75 3. S.S. Lazio 38-62 4. AC Milan 38-61 5. Fiorentina 38-58 Wanneer en tegen wie Lazio Roma de competitie begint, is nog niet bekend. Trainer Delio Rossi moet ervoor zorgen dat Lazio komend seizoen Italië en Europa vervovert. Lazio weet na het uiterst succesvolle seizoen 1999/2000 de sportieve groei echter niet door te trekken. Het zuivel bedrijf van Cragnotti, Cirio, kampt met een miljoenenschuld en om die in te lossen, moet worden gesneden in het spelersmateriaal. Lazio is immers voor het merendeel afhankelijk van 'giften' van haar voorzitter. 'Dure' vedetten als Pavel Nedved en Roberto Mancini zijn niet meer voor de club te behouden en zetten hun loopbaan elders voort. Door de leegloop is Lazio voor groot machten Internazionale, Juventus en A.C. Milan niet meer de geduchte con current van weleer. Toch mogen de 'Biancocelesti' het zich nog altijd onder de betere ploegen in Italië scharen. Het seizoen 2006/2007 moet de ploeg door betrokkenheid bij het omvangrijke omkoopschandaal, dat voetballend Ita lië doet schudden op haar grondvesten, met drie punten in mindering begin nen. De huidige ploeg van Lazio herbergt misschien iets minder aansprekende namen dan tijdens de hoogtijdagen van de jaren negentig, maar trainer Delio Rossi heeft van zijn manschappen wel een hecht team weten te smeden. Het afgelopen seizoen wordt als derde afge sloten en de hoofdstedelingen dwingen daardoor deelname aan de voorronde van de Champions League af. Het LC Amsterdam Tournament is ook daarom een goede graadmeter voor Lazio. Deelnemers Ajax en Arsenal moe ten zich immers ook via de voorronde het grote Champions League-toernooi inspelen. Voor het seizoen 2007/2008 hebben de Romeinen zich vooralsnog rustig gehouden op de transfermarkt. Grote namen, zoals in het verleden, hebben plaats gemaakt voor minder bekende spelers. De club trok tot nu toe met verdediger Aleksandar Kolarov (OFK Belgrado), middenvelder Mourad Meghni (Bologna), aanvaller Simone del Nero (Brescia) en verdediger Lio nel Sebastian Scaloni (Racing Santan der) vier nieuwe spelers aan. Riccardo Bonetto (verhuurd aan Bologna), Pas- quale Foggia (verhuurd aan Cagliari), oudgediende Angelo Peruzzi (gestopt) en Matteo Sereni (Torino) verlieten de club. Lazio heeft daardoor voor het nieuwe seizoen relatief weinig muta ties ondergaan. Het zal echter dit sei zoen, met de herintreding van Juventus in de Serie A en de schone lei waarmee Fiorentina en A.C. Milan de competitie NEDERLANDERS BIJ LAZIO Aron Winter verdedigde midden jaren negentig vier seizoenen de clubkleuren van Lazio. De midden velder, die overkwam van Ajax, was bij de Romeinen een verdienstelijke en zeer gewaardeerde speler. Hij maakte deel uit van een elftal dat bestond uit Paul Gascoigne, Gui- seppe Signori, Pierluigi Casiraghi, Alessandro Nesta en Diego Fuser. Prijzen wist Winter in zijn Lazio periode echter niet te pakken, een transfer naar Internazionale dwong hij wel af. Jaap Stam maakte in het seizoen 2001/2002 de overstap van Man chester United naar Lazio. De drie seizoenen bij de Romeinse club zijn de minst beschreven hoofdstukken uit de carrière van de bonkige Aja- cied. In de drie seizoenen bij Lazio veroverde hij één prijs: in 2004 wist hij met de ploeg de 'Coppa Italia' te winnen. Eén seizoen later maakte hij de overstap naar A.C. Milan. mogen beginnen, goed voor de dag *5^ moeten komen. Een plaats bij de eer- isa s ste vijf is echter niet te hoog gegrepen Tournament voor Lazio. De ploeg van Rossi heeft na 2007 de roerige jaren de rust in de gelederen weer gevonden en kan zich weer opma ken voor een nieuw seizoen, waarin de Romeinen Italië en Europa willen ver overen. Maarten Dekkers Jaap Stam, herkenbaar als altijd, droeg drie seizoenen het shirt van Lazio. 33 do 2 augustus za 4 augustus LC AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33