naar prijzen met Atlético Madrid LUIS GARCIA LG GARCIA EN FORLAN «ssmsus! Luis Garcia (29) maakte vooral naam bij Liverpool, waar hij aan de hand van landgenoot Rafael Benitez in 2005 de Champions League won. Dat succes had hij in het seizoen 2003/2004 helaas niet kunnen bereiken bij Atlético de Madrid. Misschien dat hij juist daarom vier jaar later terugkeert bij zijn oude Madrileense liefde. S T E R P lA/i Tournament 2007 De lijst clubs die Luis Javier Garcia Sanz heeft bewandeld, is lang. Via FC Bar celona, Real Valladolid, CD Toledo, CD Tenerife, weer Real Valladolid, Atlético Madrid, weer FC Barcelona en Liverpool keert hij deze zomer uiteindelijk weer terug in Madrid. In de Spaanse hoofd stad kwam zijn carrière vier seizoenen geleden pas echt van de grond. FC Waar Luis Garcia van Liverpool naar Atlético Madrid verkast, maakt Fernando Torres de omgekeerde stap. De nieuwe teamgenoot van Dirk Kuijt tekende een contract voor zes jaar. Door zijn transter van 36 miljoen euro werd Torres in één klap de duurste Spaanse voetballer ooit. Van het geld dat Atlético voor hem krijgt, is de club de transfermarkt op gegaan. Diego Forlan zal dit seizoen zijn plek moeten innemen. Via Manchester United en Villarreal CF is de international voor Uruguay in Madrid terecht gekomen. In de 106 duels die hij speelde, kwam hij tot 54 doelpunten. Atlético zal dus nog veel plezier ondervinden van haar nieuwe topscorer. Barcelona haalde de voormalig jeugd speler daarna terug als stand-in voor Mare Overmars, maar al snel was Luis Garcia basisspeler. Tot Liverpool de bui del opende en hem voor negen miljoen euro toevoegde aan het legioen Span jaarden, dat onder leiding van Rafael Benitez in het seizoen 2004/2005 de Champions League veroverde. 'King Luis' was één van de steunpila ren van het elftal dat die legendarische finale van A.C. Milan na strafschoppen won. Persoonlijk schoot hij Liverpool naar de eindstrijd door in de halve finale het enige doelpunt te maken in de dubbele ontmoeting met Chelsea. „Niemand geloofde dat we dat konden bereiken, omdat we een team in ont wikkeling waren", zegt hij. „We waren een spelergroep die elkaar niet zo goed kende. Er waren aankopen, spelers met een onzekere toekomst bij de club en spelers die al wisten dat ze géén toe komst hadden. Maar het mooiste was dat iedereen tóch honderd procent gaf-" Wat hem in de voorgaande jaren niet lukte, presteerde Luis Garcia nu wel: hij schopte het tot het Spaanse nationale elftal. Tegelijkertijd stond hij in de lijst van vijftig beste voetballers in Europa. Slechts eventjes keerde het geluk zich tegen hem. Door een kruisbandbles sure miste hij de tweede helft van afge lopen seizoen. Het weerhield zijn oude club Atlético er niet van om hem voor drie jaar vastte leggen. „We zijn blij dat hij wilde terugkeren", aldus voorzitter Enrique Cerezo. „Luis Garcia komt thuis, na de Champions League en andere prij zen te hebben gewonnen met Liverpool. Zijn komst vervult ons met trots." Luis Garcia heeft een bijzondere band met Atlético Madrid, hoewel hij slechts dertig wedstrijden op huurbasis de roodwitte kleuren droeg. „Destijds speet het me al dat ik hier niet langer kon blijven", zegt de Catalaan, voor wie zijn terugkeer voelt als thuiskomen. „Ik wilde per se hier terugkeren. Niet bij Barcelona. Het was niet makkelijk om Liverpool te verlaten, maar ik miste het voetbal in Spanje. Atlético is een club die altijd kwaliteit heeft, maar die door omstandigheden nooit tot volle was dom komt. In Engeland heb ik prijzen gewonnen met Liverpool en mijn doel is datzelfde te doen met Atlético." Hoewel de tweede club van Madrid de laatste jaren wisselvallig presteert, gaat Luis Garcia er van uit dat hij een succes volle driejaartegemoet gaat. „Ik heb drie goedejaren gehad in Liverpool en wil de komende driejaar een prijs winnen in Spanje. Dat was mijn eerste gedachte toen ik terug kon keren bij Atlético. Daarom wilde ik die mogelijkheid niet laten lopen. Javier Aguirre (trainer, red.) heeft aangetoond dat hij een team van de grond afkan opbouwen en de club is van plan een belangrijk project te creë ren. Alles wijst daar op. Ik vertrouw er op dat we kunnen gaan genieten van een groots Atlético." Daan Schippers Atlético's nieuwste aanwinst Luis Garcia met vriendin. do 2 augustus za 4 augustus LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 29