Treedt 'geweldenaar! de ROBIN VAN PERSIE Na het afscheid van Dennis Bergkamp en het vertrek van Thierry Henry wacht Robin van Persie (23) de zware taak het 'nieuwe' Arsenal FC op sleeptouw te nemen. Met zijn (trap)techniek, snelheid en over zicht heeft hij zonder twijfel de aanleg om in de voetsporen van zijn leermeesters te treden. Dat vinden in ieder geval ook Dennis Bergkamp, Thierry Henry en Arsène Wenger. Mike Boeschoten Wie het Rotterdamse straatschoffie in de B- en A-jeugd van Feyenoord (daar voor Excelsior) aan het werk zag, had kunnen vermoeden dat het hier ging om een toekomstige Kuip-kandidaat. Maar dat zijn specialiteit voor vrije trappen, inzicht en balbehandeling hem zo snel een transfer naar de Pre mier League zouden opleveren, hadden slechts weinigen voorspeld. In Engeland ontwikkelde Van Persie zich in korte tijd tot lieveling van de Arsenal-supporters- schare. Ook de kenners erkennen zijn kwaliteiten. Thierry Henry dichtte hem bijvoorbeeld 'wereldklasse' toe, Wen ger noemt hem 'een dompteur in het circus'. Het is Van Persie allemaal niet komen aanwaaien. Zijn bij vlagen indrukwek kende spel werd menigmaal overscha duwt door zijn opstandige gedrag. Het is één van de redenen dat Van Persie in De Kuip nooittot volle wasdom komt en de wegen van het talent en Feyenoord zich al in 2004scheiden. Hij heeft opdat moment slechts 61 competitieduels in de Rotterdamse hoofdmacht gespeeld (veertien goals) wanneer Arsenal op de stoep staat, toevalligerwijs de club waarVan Persie in zijn kinderjaren fan van was. Een droom gaat in vervulling. Maar wie denkt dat de Engelsen louter naar de voetballende kwaliteiten heb ben gekeken, heeft het mis. Na een akkefietje op De Toekomst, het jeugd complex van Ajax, prijst Arsenal de vol wassenheid van hun nieuwe aanwinst en betaalt Feyenoord vervolgens onge veer vijf miljoen euro. De deal is rond. Bij Arsenal leert Van Persie van de gro ten der aarde en kijkt hij vooral veel naar Bergkamp en Henry. Zijn leermees ters zijn op hun beurt lovend over de jongeling. Volgens Bergkamp kan Van Persie uitgroeien tot een belangrijke speler voor Arsenal en hij geeft aan dat zijn talent in Londen op waarde wordt geschat. „Robin is een jongen die veel zelfvertrouwen nodig heeft. Het neigt bij hem zelfs naar arrogantie. Maar wij weten bij Arsenal wel beter. Het is pure kwaliteit." En Henry na zijn vertrek naar FC Barcelona: „Ik denk dat het juiste moment is aangebroken voor Robin van Persie (en Emmanuel Adebayor, red.) om te schitteren. Hij is een speler van 'wereldklasse'." Ook Wenger heeft het volste vertrou wen in de ontwikkeling van Van Per sie. „Ik ben ervan overtuigd dat hij een geweldige speler is. Toen hij hier kwam, was hij een speler die geobsedeerd was door individuele techniek. Maar hij is een formidabele teamspeler geworden. Die transformatie leek hem even op te breken. Maar dat gebeurt altijd bij spelers die hier komen. Je raakt in het begin iets kwijt, maar je komt er zoveel sterker uit. Dat is ook gebeurd bij Robin. Ik denk wel eens: hij is een dompteur in het circus. Hij heeft ook nog eens tem perament en pure snelheid, die hij kop pelt aan zijn klasse en techniek." Ook bij Marco van Basten valt 'Percy' in de smaak en als hij op het WK van 2006 definitief doorbreekt, heeft hij zowel de bondscoach als de Oranje-fans over tuigd. De Arsenal-supporters heeft hij al eerder met zijn voeten weten in te palmen. Steeds vaker laat hij zien dat Arsenal de natuurlijke opvolger van Den nis Bergkamp al in huis heeft. Wie daar nog aan twijfelt, wordt op 30 september 2006 met de neus op de feiten gedrukt als Van Persie niet alleen een wereld goal maakt tegen Charlton Athletic, maar met twee doelpunten in hoogst eigen persoon zorgtvoordedrie punten. Komend seizoen is 'D-day' voor Van Persie, al zal de veldslag alles behalve makkelijk worden. De 23-jarige Rotter dammer is nog altijd een jonge hond en waar hij in het verleden steun had van routiniers als Bergkampen Henry, wordt de international nu omgeven door de jonge Tomas Rosicky, Alexander Hleb, Emmanuel Adebayor, Cesc Fabregas en Theo Walcott. Stuk voor stuk spelers met meer dan gemiddelde kwaliteiten, met wie Van Persie de jacht naar Euro pees eremetaal moet gaan inzetten. Met zijn talent is het wellicht zelfs Van Persie's taak om zijn teamgenoten aan de hand te nemen. Een taak die Wenger in ieder geval wel voor hem ziet weg gelegd: „Bergkamp was een gewelde naar. Maar als ik nu zie wat Robin kan: onvoorstelbaar!" 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 19