voetballer KENNEDY BA K @LG Sander Zeldenrijk Kennedy Bakircioglu (26) was vorig seizoen met vijftien treffers en negen assists de meest efficiënte speler van het verrassende FC Twente. Daarmee speelde de Zweed zich naar interesse van PSV en Hamburger SV, maar koos hij bewust voor de aanvallende intenties van Ajax. Hij tekende tot 2011 en houdt tijdens het LC Amsterdam Tournament de Zweedse eer hoog. Tournament 2007 Vijftien treffers en negen assists zijn mooie cijfers voor een rechtervleugel aanvaller. Trainer Henk ten Cate heeft dan ook hoge verwachtingen van de Ajax-aankoop. „Ik denk dat hij bij Ajax meer kansen gaat krijgen dan bij FC Twente. Kennedy bleek de laatste twee seizoenen ontzettend doeltreffend. We wisten aan het eind van het seizoen natuurlijk dat Tom De Mul zou vertrek ken. Daar speelden we op in met het aantrekken van Kennedy. Qua effectivi teit is het een vooruitgang." Bakircioglu staat zelf te popelen om de Ajax-supporters definitief te betoveren met zijn voetbalkunsten. Of dat achter de spits is of als rechtsbuiten maakt hem in principe niet uit. Kritischer door vragen levert een voorkeur op voor de vleugel. „Daar kun je af en toe even herstellen en meer gebruik maken van de ruimtes. Acties maken, voorzetten afleveren of zelf voor een doelpoging gaan. Natuurlijk is het niveau van Ajax hoger, maar ik verwacht wel dat ik qua speelwijze op dezelfde manier zal blij ven voetballen als bij FC Twente." De wedstrijden tegen Atlético Madrid en Arsenal spoken al een tijdje door zijn hoofd. Zelfs tijdens het trainingskamp in De Lutte droomde de aanvaller er al van de fans te binden. Ajax is voor hem iets magisch. Had hij voor PSV gekozen dan was Champions League-voetbal gegarandeerd. Nu zal op het LC Amster dam Tournament blijken hoe Ajax de laatste test voor de cruciale voorronde duels van het miljoenenbal doorstaat. „Ik heb nog nooit op zo'n groot toernooi gespeeld met zulke prestigieuze clubs. Voor Ajax wordt er meer duidelijk. Na de duels tegen Atlético Madrid en Arsenal weten we waar we staan aan de voor avond van de Champions League." De sympathieke aankoop verwacht dat het komende seizoen net zo spannend wordt als afgelopen jaar. „PSV heeft een sterke selectie. Het is jammer dat Ken neth Perez voor PSV koos. Het wordt voor alle clubs zwaar en moeilijk, maar ik merkte al dat het gevoel van revanche onder de Ajacieden ontzettend groot is. Wat wil je als je de landstitel slechts op één doelpuntje mist. Feyenoord kocht eveneens goed in, maar moet een nieuw team bouwen vergeleken met afgelo pen seizoen. Dat kost tijd. AZ kocht Ari da Silva van het Zweedse Kalmar. Hij kan heel goed worden. Zoals ik al zei, er zijn vier ploegen die om de landstitel zullen gaan strijden." De publieksspeler presenteert zich dit toernooi officieel aan de grote rood witte achterban. Dat geeft druk. Bakir cioglu weet van zichzelf dat hij gebaat is bij steun van de fans. Het geeft hem vleugels. „Bij Twente ging het publiek ongelooflijk tekeer. Dat was echt kic- VLUCHT NAAR SCANDINAVIË De ouders van Kennedy vluchtten in 1976 naar Zweden. De Ajacied behoort namelijk tot het volk van de Assyriërs, een aparte 'enclave' in Turkije. „In zijn totaliteit zijn dat zo'n driehonderdduizend trotse mensen. Veel vluchtten er naar Duitsland, Amerika en vooral Zweden. De meeste willen er terugkeren, maar durven dat niet. Ik zou ook wel eens willen kijken waar mijn ouders opgroeiden. Zij praten er namelijk niet vaak over. Soms krijg ik iets te horen. Ik probeer zelf wel dingen te lezen, maar wil er niet al te diep op ingaan, omdat zij het achter zich willen laten. Voor mijn ouders is dat het moeilijkst. Ik ben Zweeds maar voel me Assyrisch." ken. Ik kreeg er zelfs een adrenaline stoot van! Sfeer is tijdens de wedstrijd doorslaggevend. De Amsterdam ArenA is supergroot. Als iedereen daar volle dig achter Ajax staat, zijn we moeilijk te verslaan." do 2 augustus za 4 augustus |LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13