LG E R Sander Zeldenrijk Tournament 2007 Wesley Sneijder wil in zijn laatste jaar bij Ajax ver komen in de Champions League. met Edgar Davids de afspraak dat ze samen kampioen zullen worden met Ajax. Dat geldt ook voor aanvoerder Jaap Stam, die aan zijn allerlaatste sei zoen als profvoetballer begint. „Alleen de titel telt. Veel spelers begonnen meer dan fit aan de voorbereiding. Gabri, John Heitinga en Urby Emanuelson sprongen daar extra bovenuit. „Dat zijn mannen met een missie." De kans is trouwens groot dat het publiek Ajax tijdens het LG Amsterdam Tournament in verschillende systemen gaat zien. Henk ten Cate verwacht dat Ajax in de Europese duels en nationale uitwedstrijden meer gedwongen zal worden naar achteren te spelen. Dan ontstaat er ruimte voor snelle aanval lers. Daarom trok men onder andere de snelle Dennis Rommedahl aan voor de rechterflank. De Deen kende een leer zame maar moeilijke periode bij het Engelse Charlton Athleticen werd begin juli officieel benaderd met de vraag of hij naar Amsterdam wilde komen. „Dan zegje geen "nee". Ik hoop als voetballer iets voor het team te betekenen. Soms zal ik misschien niet in de basis staan, maar ik hoop dat ik met mijn persoon lijkheid ook buiten het veld iets kan toe voegen. Op het veld gaat het om acties maken, assists geven en scoren." Henk ten Cate is blij met de aanval lende aankopen. Ajax leverde het laat ste kalenderjaar namelijk behoorlijk in op de attractieve aanvalslinie. „Voorin hadden we te weinig mankracht. Tom De Mul en Ryan Babel zijn verkocht, Leonardo is nog geblesseerd (naar ver wachting tot eind september, red.) en in een eerder stadium vertrokken Angelos Charisteas en Markus Rosenberg. Den nis was één van de alternatieven. Als die mogelijkheid zich aandient moetje een lasso kopen om hem te vangen. Den nis en ik hebben duidelijke afspraken gemaakt omtrent zijn positie. Kennedy is meer een speler die sterk aan de bal is. Dennis kun je lanceren. We kunnen nu meer variëren. Als je over een sei zoen zo'n zestig wedstrijden speelt, is een tweede rechterspits geen overbo dige luxe." Omdat de transfertermijn pas sluit op 31 augustus is het nog best mogelijk dat er spelers vertrekken of bijkomen. In dat laatste geval gaat het alleen om aanvallers. Dat Ajax in trek is, getuigt van het aan tal verkochte seizoenkaarten. Ruim veertigduizend mensen weten hun weg komend jaar weer te vinden naar de Amsterdam ArenA. Directie, trainers, spelers en supporters beseffen het alle maal. Dit seizoen moet het gaan gebeu ren als men zich conformeert aan het opgestelde beleidsplan. Daarin staat eveneens dat Ajax weer structureel tot de zestien beste clubs van Europa dient te behoren. De eerste sparringpartners staan al op de deur te kloppen tijdens dit prestigieuze evenement. De eerste wedstrijd tegen Atlético Madrid zal de Ajax-fans doen terugden ken aan de Champions League-duels die beide ploegen afwerkten in het seizoen 1996/1997. Ajax plaatste zich destijds via een thriller in Madrid voor de halve finale van het miljoenenbal, mede dank zij een wonderschoon afstandsschot van de Portugees Dani. Hoewel Henk ten Cate liever vooruit kijkt, zal het duel tegen Arsenal herinne ringen oproepen aan zijn grootste suc ces tot op heden. Als assistent-trainer van Frank Rijkaard versloeg hij de Lon- denaren met FC Barcelona in de Cham pions League finale van 2006. Genoeg ingrediënten voor honderdtachtig spannende en spectaculaire minuten vol voetbalplezier. do 2 augustus za 4 augustus LC AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11