Beste voetballiefhebber, Als algemeen directeur van Ajax heet ik u van harte welkom bij deze wedstrijd. Ajax heeft donderdag 5 juli de training hervat en is inmiddels klaar voor de eerste tests. Hoe zijn de spelers de zomer uitgekomen? Hoe gaan de nieuwe aankopen zoals Kennedy Bakircioglü en Laurent Delorge het doen? Hoe wordt het vertrek van ervaren spelers als Zdenek Grygera en Roger opgevangen? Is Ajax klaar voor de voorronde van de Champions League? Op al deze vragen hoopt onze hoofdtrainer Henk ten Cate tijdens deze reeks oefenwedstrijden een antwoord te krijgen. Wij vinden het een eer dat uw club de krachten wil meten Ajax. En dat die krachtmeting niet altijd in het voordeel van Ajax hoeft uit te vallen, werd vorige zomer bewezen. Na vijf ruime oefenzeges op rij werd Ajax plotsklaps met 3-2 verslagen door Spakenburg. Niet leuk voor ons natuurlijk, maar wel schitterend voor alle toeschouwers die de wedstrijd bijwoonden. Ajax was destijds net begonnen aan de bouw van een nieuw team. Trainer Henk ten Cate kwam over van Barcelona en spelers als Jaap Stam en Gabri werden naar Amsterdam gehaald om van Ajax weer een echte topclub te maken. Nu, één jaar later, kunnen we als Ajax zeggen dat we op schema liggen. We hebben de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal gewonnen, we hebben de voorronde van de Champions League gehaald en we hebben tot de laatste minuut meege daan om de landstitel. Voor komend seizoen hopen we natuurlijk dat het alleen maar beter gaat, en dat Ajax op Europees niveau ook weer hoge ogen gaat gooien. Maar laten we niet te ver op de zaken vooruit lopen en eerst genieten van vandaag. Ik hoop dat u een aantrekkelijke en sportieve wedstrijd te zien krijgt, waarover nog lang nagepraat zal worden. Tot slot wil ik u uitnodigen om op woensdag 8 augustus naar Amsterdam te komen voor de Open Dag van Ajax. Het belooft een mooi evenement te worden, waarbij wij de volledige selectie voor het komende seizoen aan u zullen voor stellen. Alle informatie hierover vindt u op www.ajax.nl. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6