Met wie kijk je naar Ajax-wedstrijden? 'In totaal heeft ons gezin drie seizoenkaarten. Ik ga altijd en mijn vader en zusje gaan soms mee. Bij minder belangrijke wedstrijden kan ik ook vaak een vriend meenemen.' Mooiste Ajax-moment: 'Dat was de wedstrijd tegen PSV in seizoen 2003-2004. Ajax stond met 0-1 achter en PSV had genoeg kansen om op 0-2 te komen. Maar Ajax werd gaandeweg steeds beter. Wesley Sneijder scoorde de gelijk maker en Nicolae Mitea zorgde ervoor dat Ajax met 2-1 won. Ajax besliste daar eigenlijk het kampioenschap.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat was het doelpunt van Johan Cruijff te gen Haarlem. Hij omspeelde een paar man en stiftte de bal over de doelman. Echt, heel mooi. Ik heb het doelpunt natuurlijk niet live gezien, maar op een dvd met daarop de honderd mooiste doelpunten van Ajax.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Dat zijn er een paar: Wesley Sneijder, Kenneth Perez en Roger: allemaal middenvelders. Ik vind het jammer dat Roger gaat stoppen als voetballer. Hij heeft overzicht, een goede trap en doet af en toe leuke trucs.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat is Johan Cruijff. Ik heb veel van hem gezien en over hem gehoord. Hij was echt een van de beste voetballers ter wereld.' Favoriete club naast Ajax? 'Dat zijn er ook een paar. Vaak hangt het er vanaf waar de Nederlanders spelen. In de Engelse competitie ben ik voor Manchester United vanwege Edwin van der Sar. In Duitse competitie ben ik voor HSV van wege Rafael van der Vaart en Nigel de Jong. AS Roma is mijn favoriete Italiaanse club. Dat is niet vanwege een Nederlander, maar vanwege Francesco Totti: dat vind ik een prachtige voetballer. Ajax is voor mij... 'Heel veel. Ik ben altijd blij als het weekend begint. Als Ajax thuis speelt ben ik al om 13.15 uur bij de ArenA.' Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 42