N lit Terugblik 39 erg groot. AZ heeft verdiend gewonnen, al kregen we zelf veel kansen. Helaas hebben we maar een keer gescoord. Vooral Ryan Babel kreeg veel kansen; kansen die hij met een individuele actie vaak zelf creëerde. Telkens ontbrak het laatste stukje.' Geplaagd door schorsingen (Gabri, Edgar Davids) en blessures (Jaap Stam, Zdenek Grygera, Leonardo) moest trainer Henk ten Cate vooraf puzzelen om zijn ideale Ajax- elftal samen te stellen. Roger en Kenneth Perez waren de ervaren vervangers in de Play-offs Zondag 20 mei 2007 - DSB Stadion, Alkmaar -17.000 Scheidsrechter: Roelof Luinge AZ - Ajax 2-1 (1-1) Scoreverloop: 2. Simon Cziommer 1-0,12. Wesley Sneijder 1 -1 91Shota Arveladze 2-1 AZ: Boy Waterman, Tim de Cler, Ryan Donk, Kew Jaliens, Grétar Steinsson 53. Gijs Luirink), Simon Cziommer, Demy de Zeeuw, Julian Jenner (79. Jeremain Lens), Maarten Martens (72. Danny Koevermans), Shota Arveladze, Nourdin Boukhari Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Barry Opdam, Khalid Sinouh Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Gregory van der Wiel, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson (89. Nicolae Mitea), Kenneth Perez 73. Tom de Mul), John Heitinga, Wesley Sneijder, Roger, Klaas Jan Huntelaar (68. Olaf Lindenbergh), Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Jeffrey Sarpong Ryan Babel speelde sterk maar scoorde helaas niet. Amsterdamse basisploeg. Ook Gregory van der Wiel wist wel raad met het vertrouwen dat Ten Cate hem schonk. De jongeling kon terugzien op een uitstekende wedstrijd. Het verdedigende blok dat Thomas Vermaelen, Roger (centrum van de verdediging), Van der Wiel en John Heitinga (vaak daarvoor ope rerend) gaandeweg de strijd vormden, stond als een huis. Dat AZ het duel in de slotfase alsnog naar zich toetrok, dankte de thuisploeg onder meer aan het voorwerk van De Zeeuw en Boukhari, een andere oud-Ajacied bij AZ. Het hoogstandje van Arveladze (2-1) bezorgde de ploeg van trainer Louis van Gaal op de valreep het beste perspectief voor de return in de ArenA. 'Vlak voor tijd maakte Shota een schoonheid van een goal,' complimenteerde Van Gaal zijn Georgische aanvaller. De oud-trainer van Ajax had ook mooie woorden voor Wesley Sneijder. Van Gaal omschreef de middenvelder als een 'speler van wereldklasse'. 'Bij een 1-1 stand zag je het doemscenario alweer opkomen. We hebben dat kunnen voorkomen.' Vandaag keren Gabri en Davids bij Ajax terug van een schor sing. Wesley Sneijder ontving in het DSB Stadion geel en is geschorst. Aan AZ-kant zal Cziommer de return aan zich voorbij moeten laten gaan. De creatieve middenvelders zul len ongetwijfeld tandenknarsend en gespan nen kijken naar een vijfde spektakelstuk. - \i i Kenneth Perez tegen zijn voormalige ploeggenoot Tim de Cler. Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38