Valse start in Heerenveen sc Heerenveen - Ajax 34 o4 Terugblik Ajax maakte een valse start aan de play offs. De Amsterdamse ploeg verloor de eerste wedstrijd in de eerste ronde met 1-0 van sc Heerenveen in Friesland. Begin maart stonden Heerenveen en Ajax in de ArenA voor het laatst tegenover el kaar. Ook toen waren de Friezen met 1-0 te sterk en ook toen maakte Lasse Nilsson in de achttiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. In de Amsterdam kon de Zweedse aanvaller vrij uithalen, maar in zijn eigen stadion werd hij woensdag beter gedekt. Dat hij de bal in de eerste play- offwedstrijd toch in het doel kreeg was te danken aan een technisch hoogstandje. Op aangeven van Alves werkte hij de bal achter zijn standbeen het doel in. Het grote verschil met de vorige wedstrijd was dat Ajax in de ArenA nog behoorlijk veel kansen kreeg. Heerenveen-doelman Brian Vandenbussche blonk uit en hield zijn ploeg meerdere keren met knappe red dingen op de been. Deze woensdag kreeg de doelman een stuk minder te doen. Ajax Edgar Davids ging ook in Heerenveen voorop in de strijd, maar hij kon niet voorkomen dat Ajax deze keer verloor. had de bekerfinale duidelijk nog in de be nen en maakte een vermoeide indruk. De ploeg, zonder de geschorste Gabri, creëerde weinig kansen en mocht eigenlijk een klein beetje van geluk spreken dat het bij 1-0 bleef. 'Het was een lastig avondje,' erkende Henk ten Cate tijdens de persconferentie. 'De uitslag had hoger kunnen uitvallen in het voordeel van Heerenveen. Daar moet je eerlijk in zijn.' Ook Klaas Jan Huntelaar vond dat zijn oude club verdiend gewon nen had. 'Bij ons ging het moeizaam,' zei de aanvaller. 'De benen deden niet altijd wat het hoofd wilde. Zondag moet het beter gaan, want dan wordt het beslist.' Het 'gevaar' Alves bleek met name in de eerste helft aanwezig. Buiten zijn assist om schoot hij in de 37ste minuut een vrije trap op de lat. Vlak na die vrije trap kreeg Ajax de grootste kans op de gelijkmaker, maar Tom de Mul schoot van dichtbij M AZ Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33