Van Gaal: 'AZ in principe uit beter dan thuis' - De tegenstander 29 Henk ten Cate noemde de 2-1 nederlaag in Alkmaar voor zijn ploeg een goede uitgangspositie. Zijn collega Louis van Gaal kon zich daar wel in vinden. 'Het is logisch dat Henk zegt dat deze uitgangspositie perspectief biedt, want zij hebben een uitdoelpunt gescoord. En hij gaat toch niet zeggen dat hij het niet meer ziet zitten?' IKRAS.NL Van Gaal was na afloop van AZ - Ajax opvallend mild voor de massaal opge komen media. De trainer van AZ was zichtbaar in zijn nopjes met de overwinning van zijn ploeg, wat ook bleek uit zijn reactie na het late doelpunt van Shota Arveladze. 'Er stond volgens mij maar één ploeg op het veld,' aldus Van Gaal. 'Als we dan weer niet hadden gewonnen, was dat zó zonde geweest. Dat doemscenario kreeg ik alweer voor me. We hebben al een aantal keren ge domineerd tegen Ajax, dus ik was blij dat er toch nog gerechtigheid bestaat.' Van Gaal stuurde zijn team de wedstrijd in met een gewijzigde tactiek, waarmee Ajax in de beginfase van de wedstrijd moeite had. 'Zij hadden niet verwacht dat wij met een omgekeerde driehoek zouden spelen, anders dan gebruikelijk. Natuurlijk hadden we er wel op gezinspeeld, maar je weet nooit hoe het uitpakt. De rest van de wedstrijd heb ben we heel volwassen gespeeld, want met Ryan Babel en Wesley Sneijder, spelers met de individuele kwaliteiten waar ik het altijd Louis van Gaal naast Henk ten Cate tijdens de persconferentie. over heb, hing voortdurend het Zwaard van Damocles boven ons hoofd.' Na de gemiste landstitel en de gemiste KNVB Beker, kan AZ vandaag de enig overgebleven "prijs" van het seizoen in de wacht slepen. 'In principe spelen wij uit altijd beter dan thuis. Bovendien zal Ajax iets anders moeten doen, want ik denk niet dat het publiek in Amsterdam het accepteert wanneer ze spelen zoals vandaag. Het is jammer dat Simon Cziommer is geschorst. Hij is in de vorm van z'n leven en speelde een geweldige wedstrijd. Maar Ajax mist Sneijder, die in mijn ogen van wereldklasse is. Dat heft elkaar op.' Waar Ten Cate het verschil tussen 1-1 of 2-1 bagatelliseerde, was Van Gaal duidelijk over het belang van het tweede doelpunt van AZ. 'Nu moeten zij scoren, wij niet. Henk gaat er vanuit dat dat gebeurt. Ajax is een veelscorend team, dus het zal voor ons geen gemakkelijke opgave worden. Het verschil tussen 1-1 en 2-1 is niet zo groot, maar het gaat om het feit dat zij moeten scoren.' Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28