Voorbeschouwing Geloof het of niet: voor u ligt toch echt de aller-, allerlaatste AZ Speelt van dit lange, bijzondere seizoen. Daarom denken we hier wel te kunnen spreken van een waardige afsluiting van een bewogen eerste jaar in het DSB Stadion met een thuisduel tegen Ajax. Wat lijkt het al lang geleden dat we dit prachtige nieuwe huis openden tegen Arsenal, nog ongewis van wat er allemaal op ons af zou komen. We konden sneller dan gedacht wennen aan al het nieuws. De daverende 8-1 overwinning op NAC bleek de opmaat voor heel wat moois dat helaas niet bekroond kon worden met schalen, dennenappels of ander fraai zilverwaar. Maar we zijn nog niet klaar. Want als AZ de laatste krachtproef van dit jaar doorstaat, dan lonkt het voorportaal van de Champions League. Ooit een heus bal der kampioenen, tegenwoordig het speeltje van de rijke clubs uit de rijke voetballanden die bovendien dankzij de ietwat vreemde verdeling van de tv-gelden steeds meer geld verdienen. Des te knapper zou het zijn wanneer AZ zich met zijn bescheiden middelen en, zeker vergeleken met de welvarender clubs, een minimale begroting schaart bij de topclubs van Europa. Eerder dit seizoen zagen we immers dat AZ in staat bleek om rijke clubs als Sevilla, Newcastle United en Fenerbahce te verslaan in stuk voor stuk spectaculaire duels die wereldwijd werden bekeken. Van de Polder Express tot Al Jazeera, overal zong de naam AZ in het rond, want wat is dat toch voor een clubje, volgens de Engelse media ergens ten noorden van Amsterdam? Goede berichten kortom van boven het kanaal, waar het voor de liefhebber van open en aanvallend voetbal zo goed toeven is. Nu moeten alle krachten nog een keer worden gebundeld om die laatste stap te maken. Mede dankzij uw steun staat AZ waar het nu staat, nog één keer vragen de spelers en de technische staf om uw steun en wie weet welke Koninklijke teams volgend seizoen de tocht over de A9 zullen maken... Graag tot ziens in augustus! De redactie Colofon Correspondentie-adres: AZ NV - Postbus 1010 -1810 KA Alkmaar - Tel.: 072 547 80 00 Fax: 072 547 80 80 - Internet: www.az.nl - E-mail: info@az.nl - Foto's: AZ/Ed van de Pol Statisticus: André Liefaard - Redactie: AZ/Erik van Leeuwen, Nick Beentjes, Daan Germans en Eelke Schulte Nordholt - Druk: VanKetel Graphics, Schagen - Oplage: 9.000 exemplaren.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 3