'Vaste' chauffeur van Arsenal Naast de chauffeur van AZ is Teun Winter ook de 'vaste' bestuurder van Arsenal. Sinds hij de Engelse topclub voor een duel tegen Ajax enkele jaren geleden tussen vliegveld, hotel en de Amsterdam ArenA escorteerde, wordt hij steevast gevraagd door de Gunners in Nederland. Zo stuurde hij het team van Arsenal in de afgelopen seizoenen naar de ArenA, het Philips Stadion én het DSB Stadion. toen al een aantal jaren voor Hellingman de Europese tegenstanders van AZ. Dat is één van mijn projecten. En toen de stoel in de bus van AZ vrij kwam, leek me dan wel leuk en ben ik het maar gaan doen." De Zaandammer zit al bijna zijn hele leven op de weg. Toch begon hij zijn carrière een paar kilometer hoger. Als purser van Philippine Airlines vloog hij een aantal jaren heen en weer tussen Nederland en de Filipijnen. Mede daardoor zag Winter in die jaren weinig van de Nederlandse competitie. Tegenwoordig is dat anders. "Ik heb nu samen met mijn vrouw een huis in de Filipijnen. Zelfs mijn vrouw is inmiddels helemaal fan van AZ. Dat is toch best bijzonder voor een Filipijnse die tot een paar jaar geleden nauwelijks voetbal, laat staan AZ, kende." Zijn contact met de spelers en Louis van Gaal is goed. "Het is leuk en spannend werk. Maar druk voel ik niet echt. Ik doe t ik al j doe en ken gewoon wegen en stadions uit mijn hoofd. Ik ben altijd ruim op tijd en mijd de files. Dat zijn, net als wegwerkzaamheden, de factoren waar ik rekening mee kan houden. Maar als er onderweg een ongeluk gebeurt kan ik daar niets aan doen. Op tijd vertrekken en niets aan het toeval overlaten, dat is het belangrijkste." (DG)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26