t V)tC^V Hij stuurt AZ van A naar B en kent alle wegen uit zijn hoofd. Teun Winter (Hellingman) is aan zijn tweede seizoen als chauffeur van AZ bezig en benut daarbij zijn wegenkennis die hij in al zijn jaren als touringcarbestuurder bij Hellingman heeft opgedaan. De successen van AZ betekenen ook voor Winter veel werk. "Af en toe heb ik wel het idee dat ik voor AZ werk met al die wedstrijden en trainingskampen." Hij leeft nog net niet in zijn bus, maar tot een aantal jaren geleden was Teun Winter (58) meer in zijn voertuig dan erbuiten te vinden. De buschauffer van Hellingman reed bussen vol bejaarden naar zonnige oorden en bracht vakantiegangers jaar in jaar uit naar Italië en Tsjechië. Tegenwoordig beperkt Winter zich met zijn busreizen vooral tot Nederland. Met als vaste klus het vervoeren van de spelers van AZ en Jong AZ bij uitwedstrijden en trainingskampen. En daarbij krijgt de chauffeur regelmatig een aantal privileges die nieuw voor hem zijn. "Bij de wedstrijd tegen ADO Den Haag kregen we vanaf hotel Kijkduin vijf motoragenten om de bus heen, alle stoplichten gingen op rood zodat we dwars door de stad overal door konden rijden. Dat is wel kicken. Net als laatst rondom de bekerfinale. Tussen Leiden en De Kuip mochten onder politiebegeleiding volledig over de vlucht strook langs de file. Dat is wel een hele happening." Het vervoeren van voetballers is geen lang gekoesterde jongensdroom. Voor Winter is het eigenlijk puur toeval dat hij tegenwoordig de vaste chauffeur van AZ is. Twee jaar geleden nam hij het stuur over van chauffeur André die er wegens omstandigheden mee stopte. "Ik reed

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25