*S5V£S '\0 aat »e I Hoogtepunt om prijzen te winnen. Helaas zijn we de afgelopen twee jaar geen kampioen ge worden, maar we hebben wel twee keer dejohan Cruijff-schaal en twee maal de KNVB beker gewonnen. Ik had natuurlijk wel op meer speeltijd gehoopt. Het eerste seizoen was nog vrij aardig. En dit jaar ging het tot de winterstop ook goed. Maar sindsdien heb ik amper meer gespeeld, en dat is heel teleurstellend." "Toen ik naar Ajax ging, speelde AZ nog in de Alkmaarder Hout. Dan is het een groot verschil met de ArenA. Nu AZ een nieuw stadion heeft, zijn de verschillen minder groot geworden. Alleen de druk is hoger bij Ajax. Hier móet je altijd win nen. Er lopen bij Ajax trouwens nog een hoop oud-bekenden rond uit mijn tijd als jeugdspeler." Lindenbergh's vertrek bij AZ verliep destijds niet geheel geruisloos: "Het ligt gevoelig voor een aantal AZ-supporters. Dat heb ik in het begin wel even gemerkt, maar dat was nooit heel erg. Als ik nu in Alk maar de stad in ga of bij een wegstrijd ga kijken, hoor ik wel nog steeds scheldpartijen. Maar dat hou je altijd." Het hoogtepunt dat Lindenbergh bij AZ beleefde is uiteraard het bereiken van de halve finale van de UEFA Cup. "Maar ook op mijn laatste halfjaar in Alkmaar kijk ik met een goed gevoel terug. Ik scoorde toen regelmatig. Tijdens mijn vijfenhalf jaar bij AZ heb ik het prima naar mijn zin gehad. Ik kwam van De Graafschap en ben met de club meegegroeid. Zelfs tot aan de selectie van Oranje." Een andere speler die in Alkmaar uitkristal liseerde is Kenneth Perez, zijn huidige ploeggenoot. "Wij kwamen ongeveer tegelijkertijd bij AZ en zijn daar met elkaar opgetrokken. Het is leuk dat we nu weer samen spelen. Toen Kenneth afgelopen zo mer naar Ajax kwam, heb ik hem wegwijs gemaakt. Nu kent hij de weg zelf wel." (ESN)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11