Ajax staat voor nieuwe opgave Voorwoord 5 Ajax won een week geleden in Rotterdam opnieuw de KNVB Beker door na een zenuwslopende verlenging en strafschoppenserie AZ te verslaan. Het was een zege op karakter, aangezien Ajax lange tijd met tien man moest opereren tegen een goed spelend AZ. Uiteindelijk bleven de Amsterdammers het koelbloedigst tijdens de penaltyse rie en kon de club alweer de 17de KNVB Beker bijzetten. Ajax begon korte tijd later weer aan een krachtsinspan ning: de play-offs voor een ticket voor de voorronde van de UEFA Champions League. Na het ternauwernood mis lopen van de landstitel voor de club een belangrijk doel; een topclub als Ajax moet met enige regelmaat meedoen op het hoogste Europese niveau voor zowel de talentont wikkeling als de financiële huishouding. Het is een doel dat niet eenvoudig te bereiken is. Sc Heerenveen is een geduchte opponent in de eerste ronde en als Ajax de finale van de play-offs bereikt, moet het de strijd aanbinden met de winnaar van de serie tussen AZ en FC Twente. Wat Ajax hierbij goed kan gebruiken, is de steun van de supporters. De Ajax-aanhangers in de Kuip gaven de ploeg in de bekerfinale opnieuw zoveel steun, dat het elftal ook onder moeilijke omstandigheden overeind bleef. De fans kunnen ook vandaag weer het verschil maken door als de twaalfde man te fungeren. Alle Ajacieden een mooie voetbalmiddag toegewenst. Uitgever Ajax i.s.m. www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement Robert Bisschops Redactie Timo Bruijns Gabriel van Gastel Ronald Jonges Tim Korenhoff Michel Sleutelberg Joris Zandbergen Medewerkers Marcel Baas Riske Betten Saar van Bueren Claudia Hendriksen Hennie Schuurman Arnout Verzijl Advertentie-acquisitie Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving/art direction ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Cootje Mombers Wendelmoet Faberij de Jonge Druk Van derWeij, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. ISSN:1872-4744 Ajax Kick Off sc Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 5